Ad_Soyad: Onursal Bağırgan
Bölüm: Endüstri Mühendisliği
Neden bu bölümü tercih etti?: Hem karakterime uygun hem de işimi severek yapacağım bir alana yönelmek, meslek seçerken en önemli kriterimdi. Sayısal yeteneklerinin yanında kendini farklı alanlarda geliştirmenin de gerekli olduğu bir mühendislik dalı olduğu için Endüstri Mühendisliği, bana en uygun tercih diye düşünüyordum. Bu bölümde geçirdiğim 3.5 yıla baktığımda ise doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.

Mezun olunca ne yapmak istiyor?: Aldığım Endüstri Mühendisliği disiplininin üzerine, farklı alanlarda da bir şeyler katmak istiyorum. Bu sebeple, öncelikli hedefim Ekonomi alanında yüksek lisans ve belki de ardından doktora yapmak. Akademik hayatın benim için uygun bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Bilkent O’na neler kazandırdı?: Üniversite, insanın kendisini en iyi geliştirebileceği yer diye düşünüyorum. Bu sebeple üniversite tercihi de en az bölüm tercihi kadar önemli benim gözümde. Derslerin yoğunluğuna rağmen özellikle kulüp faaliyetlerinde aktif rol almış olmak, ders dışı aktivitelere de zaman ayırmış olmak benim için oldukça önemliydi. Bilkent’in ve özellikle de bölümümün bu konudaki imkanlarının geniş olması bana kişisel gelişimime büyük bir artı değer kattı. Bunun yanında, kişiyi rahatsız eden veya uğraştıran dış etmenler olmadan sadece yaptığı işe odaklanmasını sağlayan bir yapısı var üniversitemizin. Bu durum kişiye üniversite hayatında önemli kolaylıklar sağlıyor.

Leave a Reply