ING Bank’ın Yeni Genel Müdürü Pınar Abay

ING Bank, 1 Ekim 2011 tarihi itibari ile Pınar Abay’ın ING Bank Türkiye Genel Müdürü olarak atanacağını açıkladı.

Pınar Abay dünyanın en prestijli yönetim danışmanlığı şirketlerinden biri olarak kabul edilen McKinsey&Company’nin Türkiye Yönetici Ortağı olarak görev yapıyor. McKinsey&Company’ye 1998 yılında katılan Abay, kariyeri boyunca Türkiye ofisine ek olarak New York ve San Francisco ofislerinde de görev almış ve çok sayıda uluslararası finansal kuruma hizmet vermiş.

Abay bankacılık alanında özellikle şube ağı yönetimi, çok kanallı bankacılık, bankacılık stratejisi ve operasyonları da dahil olmak üzere Avrupa genelinde uzman olarak kabul ediliyor. Türkiye’de çok sayıda bankanın geniş kapsamlı değişim programlarını yöneten Abay, Türk bankacılık sektörü hakkında derin bir bilgi birikimine sahip.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden yüksek şeref listesinde mezun olan Abay’ın, Harvard Business School’dan da işletme alanında yüksek lisans derecesi bulunuyor.

Bankanın şu andaki Genel Müdürü Wilfred Nagel ise 1 Ekim itibariyle Amsterdam’daki ING Grup Risk Yönetimi Başkanı, ING Bank ve ING Sigorta İdare Kurulu Üyesi olarak olarak görev yapacak.

Leave a Reply