Finansbank’ta Atama

Finansbank Kartlı Ödeme Sistemleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Kunter Kutluay atandı. Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Kutluay 2006’dan beri Finansbank’ta çalışıyor.

Kunter Kutluay 1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1988 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde lisans, yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisans öğrenimi gördü. Sonrasında Toshiba, General Electric ve Microsoft firmalarında satış yöneticiliği ve McKinsey&Company’de danışmanlık görevlerini üstlendi.

Kurucu ortak olarak yer aldığı Kratis firmasında Analiz ve Veri Madenciliği teknolojileri üzerine çalışan Kutluay, Fortis Bank’ta Portföy Analiz Direktörlüğü görevini takiben 2006 yılında Finansbank’a Pazarlama ve Krediler Analiz Grup Yöneticisi olarak katıldı.

Kutluay, Temmuz 2008-2011 yılları arasında Perakende Krediler Koordinatörü olarak görev yapmış, 2011 yılının Şubat ayında Kartlı Ödeme Sistemleri Koordinatörlüğü’ne atanmış, 2011 Mayıs tarihinde aynı bölümün Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Kunter Kutluay, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Leave a Reply