ETİ yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. Daha önce ETİ Tedarik Zinciri Grup Başkanlığı’nın yürüten Dr. Hakan Polatoğlu, Mayıs ayı sonunda İcra Kurulu Başkanlığı’nı devraldı.

Boğaziçi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Polatoğlu, yüksek lisansını University of Minnesota Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ardından Bilkent Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği doktorasını alan Polatoğlu, University of Wisconsin İşletme doktorası ve Harvard Business School AMP eğitimine de sahip.

1999 yılından bu yana ETİ Şirketler Grubu bünyesinde sırasıyla Teknik İşler Koordinatörlüğü, ürün geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği ve Tedarik Zinciri Grup Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Dr. Polatoğlu, ETİ Şirketler Grubu’ndan önce 1986 yılında Arçelik’te proses mühendisliği, 1988’de Aselsan’da mekanik tasarım mühendisliği, 1997-1999 yılları arasında Protek Bilgisayar Sistemleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ve 1995-1997 arası SuffolkUniversity’de öğretim görevliliği de yapan Dr. Hakan Polatoğlu ayrıca 1990-1997 yılları arasında yurt içi ve dışında birçok projede görev aldı.

Leave a Reply