Kanada Bayrağı’nı Bilkent Mezunu Defne Çorbacıoğlu Bir İlkle Tanıştırdı

15 Şubat’ta Kanada’nın yerel posta teşkilatı Canada Post tarafından Kanada Bayrağının 50.yıldönümünü kutlamak amacıyla düzenlenen projenin sahibi bir Bilkentli mezunumuz oldu. Mezunumuz Defne Çorbacıoğlu aynı zamanda “Kanada’nın ilk kumaş pulunu” da tasarlayarak bir ilke imza atmış belirterek “Böyle özel bir projeyi tamamlamak bir Türk vatandaşı olarak beni çok gururlandırdı.” ifadesiyle başarısını nitelendirdi.

a

Defne Çorbacıoğlu, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra bir süre Rafineri Reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalışmıştır ve yerli markalara danışmalık yapmıştır. Daha sonra kariyerini geliştirmek ve yüksek lisans eğitimini tamamlamak üzere Kanada’da bulunan Emilly Carr Sanat Üniversitesi’ne başlamıştır. Kariyerine Kanada’da devam eden mezunumuz, ülkenin önde gelen şirketlerinde çalışmaya devam etmektedir.

Ayrıca lisans yıllarında, Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin organize ettiği ve “üniversiteler arası reklam oscarı” olarak adlandırılan yarışmada arkadaşlarıyla beraber Bilkent Üniversitesi’ne 2005 yılında Avrupa birinciliği kazandırmıştır.

Mezunumuzu çalışmalarından dolayı kutlar, kendisine kariyerinde başarılar dileriz.

Leave a Reply