1995 yılı Bankacılık ve Finans bölümünün ilk mezunlarından olan Altuğ Toksöz, ülkemizin önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın finansal bir iştiraki olan Garanti Leasing’de genel müdür yardımcılığı yapmakta aynı zamanda Garanti Filo Kiralama şirketinin de yönetim kurulu başkanvekilliğini üstlenmektedir.image

Üniversite yıllarında yapmış olduğu stajlar sonucu, kariyerini para piyasasının içinde bulunarak geliştirmeyi hedefleyen Toksöz, 1997 yılında Garanti Bankası Hazine Departmanı’nda iş hayatına başlamıştır. Daha sonraki yıllarda aynı departmanın farklı bölümlerinde deneyim kazanan mezunumuz, 2001 yılında Garanti Leasing’de kariyerine devam etmiştir.

Bilkent Üniversitesi’nin kendisine kazandırdıklarını “İnsan iş hayatına girdiği zaman çok net görüyor ki, eğitimin yanında, sosyal hayat, üniversitede kurulmuş olan arkadaşlıklar ve orada elde edilen araştırmacı, ezbere dayanmayan yaşam tarzının benimsenmesi, başarının ana sebebi. Ben, Bilkent’te bunların hepsini kazanmanın avantajını iş hayatımda kullandım.”  sözleriyle ifade eden mezunumuz iş hayatında da Bilkent mezunlarının ayrı tutulması görüşünde: “Bilkent’i bence diğer üniversitelerden ayrı tutmak gerekiyor. Ankara’da bulunduğum yıllar içerisindeki dayanışmanın devamını, ben de elimden geldiği kadar kendi bünyemizde devam ettiriyorum. Sorumluluk alanlarımda olan yerlerde Bilkent mezunlarının her zaman önceliği var. Bu sadece duygusal bağlardan değil, aynı zamanda, üniversitemizin hem eğitim, hem de kendisini farklı alanlarda geliştirmiş mezunlar yetiştirdiğinden dolayıdır.”

Prestijli göreviyle üniversitemizi temsil eden mezunumuza kariyerinde başarılar dileriz.

Kaynakça: www.istebilkentliler.com

Leave a Reply