Biletleriniz Obilet’ten Kurucuları Bilkent’ten!

Bilkent mezunları obilet.com ile yolcu taşıma sektöründe çığır açtı. 2012 yılından bu yana anlaşması olduğu 100’den fazla otobüs firması ile kullanıcıların kendileri için en uygun bileti tek bir platformda görmelerine olanak sağlıyor.121210

Obilet.com, bulunduğunuz bir noktadan hedef noktaya hizmet veren seyahat firmalarını saniyeler içerisinde önünüze seren online bir bilet arama platformu olarak kullanıcılarına ergonomik bir hizmet sunuyor. Web sitesi üzerinden bilet alırken kullanıcılar güzergâh üzerinde güneşin yolculuğu nasıl etkileyeceğini gösteren bir özellikten faydalanabiliyor. Ayrıca ‘O Koltuk Senin’ uygulaması ile belirttiğiniz gün ve saatte aradığınız bileti bulamadığınızda rezervasyon iptali sonucu boşalan koltukları size bildiriyor.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunları Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan obilet.com, 2014 yılında 1 milyondan fazla bilet satışına ulaştı ve seyahat firmalarına 45 milyon lira kazandırdı. Sitenin 2,5 milyon aylık kullanıcı trafiğine sahip olan web sitenin ayrıca 675 binden fazla indirme sayısına ulaşan Android ve iOS için uygulaması da mevcut.

Bu girişim şu ana kadar ülkemizdeki teknoloji yatırım şirketi Aslanoba Kapital ve Almanya merkezli Earlybird Venture Capital tarafından yüksek miktarda yatırım aldı ve bu yatırımla hizmetini büyütmeye devam ediyor. Daha önce 2012 yılında Webrazzi tarafından en iyi yeni web girişimlerinden biri olarak ve 2013 Etohum’da gelecek vadeden en iyi 15 girişimden biri seçilmişti. Ayrıca ‘Bir Fikrin mi Var?’ adlı TV yarışmasında Türkiye çapında 3. olmuştu.

Bilkent mezunlarımızı başarılarından dolayı kutluyor ve onlara gelecek çalışmaları için başarılar diliyoruz.

 

Kaynaklar

http://www.obilet.com/

http://www.dunya.com/sirketler/obilet-100-otobus-firmasinin-45-milyon-tllik-biletini-satti-272566h.htm

http://www.etohum.com/blog-tr/etohum-15-girisimi-aciklandi

http://webrazzi.com/2015/07/02/obilet-aslanoba-capital-earlybird-venture-capital-yatirimiyla-8-haneli-degerlemeye-ulasti/

http://webrazzi.com/2013/01/14/webrazzi-odulleri-2012-sonuclar/

http://webrazzi.com/2013/06/21/birfikrinmivar-6-sezon-kazananlari/

Leave a Reply