Mezunlarımızdan Bizler İçin Mentorink: Gelin İşbirliği Yapalım!

“Üniversiteden sonra ne yapacağım ?” “Nasıl bir iş yaşamı beni bekliyor ?” “İş yaşamında ön plana çıkmak için ne gibi donanımlara sahip olmam gerek? “ gibi sorular şüphesiz hepimizin aklını kurcalamıştır. Şu an 1.sınıfta olmama rağmen ben bile iş yaşamından korkuyorum ve her geçen gün iş yaşamına ne kadar yaklaştığımın farkına varıyorum. Eminim siz de gelecek için daha sağlam adımlar atmak adına kendinizi geliştirmek için planlar yapıyorsunuzdur…

Bu gibi dönemlerde iş yaşamında tecrübeli birinden edineceğimiz bilgiler hayatımızı değiştirebilir. İş yaşamında etkili bir insanın iyi ya da kötü tecrübeleri gelişimimize katkıda bulunabilir. Bu da ileride daha sağlam adımlar atmamıza olanak sağlar. İşte benim de Mentorink ile tanışmam tamamen bir tesadüf eseri oldu. “Geleceğimi sağlam temeller üzerine kurmak için neler yapmalıyım ?” sorusuna yanıt ararken daha önce de “İngiltere’deki Bilkentliye Sorduk” yazımdan tanıyabileceğiniz Bekir Topaloğlu ile tanıştım. Yine bir tesadüftür ki kendisi ve arkadaşları o dönemlerde Mentorink isimli mentor-menti ilişkisi üzerine temellenmiş, gücünü 2’nin gücünden alan internet sitesi üzerine uğraşıyorlardı. Mentorink açıldıktan sonra siteye üye oldum ve hayatımda çok farklı kapılar açıldı… Mentorink’i  tecrübe etmekte olan biri olarak söyleyebilirim ki henüz 4.haftamızda olmamıza rağmen Mentorink’in bana pek çok şey kattığını düşünüyorum. Geleceğim ve iş yaşamıma yönelik daha kalıcı ve sağlam adımlar atmaya başladım. İş yaşamı konusunda vizyonumun genişlediğini düşünüyorum. Her hafta Mentorink’te açılan yeni konu başlıkları üzerine düşünüyor ve bu konularda kişisel gelişimim için adımlar atıyorum. Her şeyden öte daha kendinden emin daha özgüvenli bir Ekin görüyorum.  Gelin işin biraz da teknik boyutuna bakalım. Mentorink’in dışında Mentorik Blog isimli blog aracılığıyla iş yaşamına ve mentor-menti ilişkisine yönelik yazıların yayınlanıyor. Ve ben de işin biraz teknik boyutunu anlatmak adına bu blogdan alıntılar yapmak istiyorum.

thumb9-9aabba466ea2b467eb860e17f5051216

MENTORLUK VE MENTİLİK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

  • Mentorluk ve Mentilik yapmış kişiler iş hayatlarında 5 kat daha fazla terfi alıyor.
  • Mentorluk veya mentilik yapmış kişiler %20 daha fazla kazanç elde ediyorlar.
  • Fortune500 şirketlerinin %70’ten fazlasında mentorluk programları uygulanıyor.
  • İngiltere’deki üst düzey yöneticilerin %60’ı mentorluk aldığını ve %97’si şuan geldikleri konumda aldıkları mentorluğun çok büyük katkısı olduğunu ifade ediyor.
  • Üniversite öğrencilerinin %60’ı iş seçiminde mentorluğun çok hayati bir faktör olduğunu söylüyor.

BİR MENTORA SAHİP OLMAK BİZE NE GİBİ KATKILARDA BULUNUR?

  • Gelişmiş kendine güven
  • Belirgin kariyer hedefi
  • Etkili iletişim becerileri ve kendini daha iyi ifade edebilme
  • Stresle daha iyi başa çıkabilme
  • Network edinme becerileri

Gördüğünüz gibi Mentorink geleceğimize açılan kapıda bize yardımcı olabilecek çok önemli araçlardan biri site hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için http://www.mentorink.com/blog/  sitesine giriş yapabilirsiniz. Siteye kaydolmak ve bu inanılmaz tecrübeye katılmak için http://www.mentorink.com/ ‘a tıklayabilirsiniz.

mentorink

HADİ SEN DE GELECEĞİN İÇİN BİR ADIM AT !

Leave a Reply