Yılın Adamı Ödüllü Bir Bilkentli

21b602942b0eb975f362cec801ea5135

Cihan Kıpçak

Cihan Kıpçak Kimdir?

Cihan Kıpçak, 2008 yılında üniversitemizin Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra İsviçre’ye giden Kıpçak, R. Hotel de Ville et du Mauvre’da çalışmaya başladı. Bir süre burada hayatını sürdüren yetenekli mezunumuz Türkiye’ye döndükten sonra Kapadokya’da Argos in Cappadocia ve Mimolett Restaruant’ta görev yaptıktan sonra La Moutte Restaurant’ının baş şefi oldu. Şimdilerde Üryan Doğmuş ile beraber Akaretler’deki Gile Restaurant’ın şefliğini üstleniyorlar.

Kapadokya’daki Argos in Capadoccia adlı restaurantta tanışan Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş, popüler olan dünya trendlerini takip etseler de Türk mutfağından ve geleneksel çizgilerinden taviz vermiyorlar. Uyumlu ikili, GQ dergisi tarafından verilen Men of the Year odülüne layık görüldü.

GQ Dergisi ve Men of the Year Ödülü

cihan_kipcak

Cihan Kıpçak

Gentlemen’s Quarterly’nin kısaltması olan GQ, ABD’de erkekler için yayımlanan aylık bir dergidir. ABD’deki editörlüğünü Jim Nelson’un üstlendiği GQ; moda, tarz, kültür, yiyecek, sinema, spor, cinsellik, müzik, seyahat, teknoloji ve kitaplar ile ilgili konulara odaklanmaktadır. GQ, ABD dışında 18 ülkede yayınlanmaktadır. Yayınlandığı ülkelerde değişik alanlarda boy gösteren başarılı bireylere ödül veren derginin Türkiye’deki en iyi şef ödülüne Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş layık görüldü. Mezunumuz Cihan Kıpçak’a başarılar diliyor, önceden yaptığı ve daha sonra yapacağı tüm harika lezzetler için ellerine sağlık diyoruz.

Leave a Reply

1 comment

  1. WhoCookÇu

    Yazılarınızı bütün olarak ele alınca adeta Bilkent milliyetçisi olduğunuzu gördüm. Onun haricinde politikaya ilgili yazılarınızı da okumaktan memnuniyet duyacağız. Yazın serüveninizde başarılar dilerim. Saygılar..