Liv Hospital’ın Dünyaya Açılan Kapısındaki Bilkentli: Onur Türkcan

2009 yılında Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Onur Türkcan T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı’nda uzman yardımcısı olarak başladığı kariyerine şimdilerde Liv Hospital Ankara’nın uluslararası hizmetler departmanında çalışarak devam ediyor.

UntitledTürkcan ve Liv Hospital’deki çalışma arkadaşları ülkemizde bulunan yabancılara  ve tedaviye muhtaç kimselere yabancı sigorta firmalarıyla işbirliği içerisinde, 10 farklı dilde hizmet veriyor. Türkcan’ın hedefleri arasında yeni projelere öncü olmak, çalıştığı kurumun marka değerinin ve kurumsal yapısının geliştirilmesine katkı sağlamak ve zamanla karar mekanizmasında önemli bir pozisyona gelmek bulunuyor. Boş zamanlarını tarih ve psikoanalizle ilgili yayınları okuyarak değerlendiren Türkcan, küçüklüğünden beri bilgi teknolojilerine ilgi duyuyor ve akıllı telefonların yazılım çözümlemeleriyle de ilgileniyor. Onur Türkcan, Bilkent hakkındaki  düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor:

“Bilkent Üniversitesi’nin eğitim yaklaşımı sayesinde çok boyutlu, stratejik ve derinlemesine düşünebilmeyi, plan ve proje üretebilmeyi öğrendim. Bilkentli olmak, geniş iş çevrelerine hitap edebilmenin anahtarıdır. Üniversitede öğrendiğim her bilgi ve yöntem, hiç beklenmedik anlarda çözüm getirmeme hep yardımcı olmuştur. Bilkent’in sosyokültürel yapısı da daima kişisel gelişimime destek vermiştir. Kampüste elimden geldiğince toplumsal farkındalığı artıracak etkinliklerde rol almıştım. Böylelikle dünya genelinde olup biten ve karşılık beklemeden katkı sağlamanız gereken durumlara karşı daha duyarlı oluyorsunuz; daha bilinçli hareket edebiliyorsunuz.”

Onur Türkcan’a kariyerinin devamında da başarılar diliyoruz.

Kaynakça:

  • Dergi Bilkent, 23. sayı

Leave a Reply