Aselsan’daki Makine Mühendisliği Mezunumuz: Ceren Yıldız

Üniversitemizin 2014 Makine Mühendisliği mezunlarından Ceren Yıldız yaklaşık iki yıldır Aselsan’ın Radar Elektronik Harp İstihbarat Sistemleri’ne bağlı Hava Araçları Entegrasyon Mühendisliği Müdürlüğü’nde ısıl tasarım ve uçuş test mühendisi unvanıyla çalışıyor.

aselsansss
Isıl ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği analizleri, çeşitli hava araçlarında sıcaklık uçuş testleri ve uydu projelerinde ısıl ekip lideri olarak görev alan Yıldız, yürüttüğü mühendislik çalışmalarını ilerleterek ülkemizin savunma sektörüne üst düzey katkılarda bulunmak istiyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde sürdürdüğü yüksek lisans çalışmalarından sonra doktora yapmayı da düşünüyor. Boş zamanlarını spor yaparak ve spinning derslerine katılarak değerlendiren Yıldız, farklı yerlere seyahat etmeyi ve kitap okumayı da seviyor.

ceren yıldızYıldız’ın üniversitemiz hakkındaki görüşleri ise şu şekilde: “Makine Mühendisliği Bölümü’müzün saygıdeğer öğretim kadrosu ile yenilikçi eğitim programı sayesinde kazandığım bilgi birikimi ve mühendislik perspektifi, bana analitik düşünme yetisi ve yeni alanları kolaylıkla öğrenebilme kabiliyeti kattı. Üniversitedeyken şimdilerde Doğa Sporları Topluluğu’yla birleşen Arama Kurtarma Topluluğu’nun yönetim kadrosundaydım. Öğrenim hayatım boyunca birçok tırmanış, kış kampı, dağcılık ve doğa yürüyüşü etkinliğine katıldım. Bu faaliyetlerde doğanın inanılmaz güzelliklerini keşfettim, değerli anılar biriktirdim, halen görüştüğüm pek çok arkadaş edindim. Bütün bunlar kendimi tanımanın yanı sıra zorluklarla baş etme yeteneğimi, mücadele ve özgürlük anlayışımı geliştirdi.”

GazeteBilkent ailesi olarak mezunumuz Ceren Yıldız’a kariyerinin devamında da başarılar diliyoruz.

 

Kaynak: DergiBilkent sayı 24.

Leave a Reply