Politikaya Yön Veren Bilkentliler: Yiğit Bulut

   2007’den beri yaptığı programlar, yazdığı köşe yazılarıyla ulusalcı bir çizgide ilerlerken, son dönemde hükumetin politikalarını destekleyen çıkışlarıyla medyanın ilgi odağı olan Yiğt Bulut’un köşe yazarlığından Cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu Başdanışmanlığı’na  giden başarı hikayesi hemen herkesin dikkatini çekiyor.

1972 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde doğan Yiğit Bulut’un  babası Adalet Partisi’nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut’tur. Bulut, Orta öğrenimi Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra okulumuzun Bankacılık ve Finans Bölümü’nden  mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise Sorbonne Üniversitesi’nde yapmıştır.  İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Uzun yıllar Doğan Medya’sında çalışan Bulut, ilk zamanlarda köşe yazılarında yalnızca borsa analizleri yer vermiştir. Kariyerine Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğunun yanı sıra Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde ise köşe yazarlığı yaparak devam etmiştir.  Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Bulut, kısa bir dönem için Doğuş Üniversitesi’nde  öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Yiğit Bulut Sansürsüz programında gündemi değerlendiriyor…

Yiğit Bulut’un 2010’da getirildiği Habertürk kanalının genel yayın yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verilirken, kısa bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaşmıştır. 24 kanalının genel yayın yönetmenliğine görevini üstlenirken aynı zamanda Star gazetesinde yazmaya başladı. 2009’da Habertürk TV’de başlattığı “Sansürsüz” adlı tartışma programını önce Samanyolu Kanalı’nda, son dönemde ise 24 TV’de sunmaktadır.

Mezunumuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu Başdanışmanı olarak görevine devam etmektedir.

Mezunumuza hayatında başarılar diliyoruz.

 

Leave a Reply

1 comment

  1. Bilge Saygın

    Başarı hikayesi mi ? Güldüm sadece :)