“Benden Sorulur” adlı şarkısı ile bu yaza damgasını vuran Gökhan Özen, Bilkent İktisat bölümünden mezun olan eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen’in kızı Selen Sevigen ile 4 yıldır evli. Çiftin Ada Deren isminde bir de kızları var.

Gelin mezunumuz Selen Sevigen’i yakından tanıyalım.

 

Gokhan-Ozen-ve-gelin-518

 

selen-sevigen-resimleri-2

Selen Sevigen Özen kimdir?

Selen Sevigen 1979 yılında Ankara’da doğdu. Eğitim hayatına Ankara’da başlayan Sevigen, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürdü. Mezun olduktan sonra Amerika’da Univesity of California’da eğitimini sürdüren Sevigen sonra İngiltere’ye gidip London Academy of Music and Dramatic Arts’ta müzik ve sinema eğitimi aldı. Londra’da George ClooneyHelen MirrenKate Hudson ve Jennifer Garner gibi oyuncuların da koçu olan Bernard Hiller’den ders aldı. Türkiye’ye döndüğünde Türkmax ekranlarında Gala adlı programın sunuculuğunu yapan Sevigen, bir süre Abdullah Oğuz’un asistanlığını yapmıştır. O Şimdi Mahkum ve O… Çocukları adlı filmlerde rol alan Sevigen, Yıldız Masalı adlı dizinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenmiştir. Şu an Han Medya’da yapımcı olarak görev almaktadır.

Leave a Reply

1 comment

  1. Işıl

    Böyle bir haber yapmanın amacı nedir. ‘Mezunlarımız’ bölümü, yeni mezunlara yol göstermek, kendini geliştirmiş bireylerin başkalarına da ilham kaynağı olmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu haberin, bahsi geçen mezunun aldığı iktisat eğitimi ile hiçbir alakası olmadığı gibi sanki ünlü biriyle evlenmenin bir kariyer planı olarak görülebilecek bir şeymiş gibi yansıtılması, bu gazetede işini hakkıyla yapan yazarlara hakarettir. Haberin seksist oluşuna ve şahsım dahil bütün kadınlara hakaret oluşunu da ayrıca belirtmek isterim. Haberin derhal kaldırılmasını talep ediyorum ve senin de değer yargılarını biraz sorgulayıp bu işe öyle devam etmeni öneriyorum.