Bilkent Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, 4.sınıfta öğrenimine devam eden, mezun adaylarından, bu hafta da Bermal Özbay ile GazeteBilkent adına çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Bermal Özbay, Endüstri Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencisi. Kendisine bu hafta; seçmiş olduğu bölüm ve gelecek hedefleri ile ilgili sorular yönelttik. Bu sorulara verilen cevaplarını okuyarak, gelin hem Bermal ‘i daha yakından tanıyalım hem de okuduğu bölüm ve amaçları ile ilgili fikir sahibi olalım!

 

Bermal, neden bu bölümü seçti?

Çalışılabilecek alan yelpazesinin genişliği bu bölümü seçmemdeki ana sebepti diyebilirim. Aslında hemen her yönü ile tasarım dünyasına ilgi duyan biriyim. Ancak ülkemiz eğitim sistemi şartlarında, yönlendirmeler; lise eğitimim için sayısal, üniversite dönemim için Endüstri Mühendisliği doğrultusunda oldu.

Bölümdeki ilk yıllarımda seçimim ile ilgili muhtelif şüphelerim olsa da, mezun olmaya yaklaştıkça bölümümün ve Bilkentli olmanın bana kazandırdıklarının farkına varıyorum. Bu da beni mutlu ediyor; ve hatta şimdilerde “iyi ki buradayım!” diyorum :)

Öğrencilik dönemince okulda veya dışarıda aktif olarak görev aldığınız çalışma var mı?

Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği ile Bilkent Eşli Danslar Topluluğu üniversitenin ilk yıllarında aktif olarak görev aldığım öğrenci toplulukları. İlk olarak 2011’in Ocak ayında katıldığım GazeteBilkent’te ise halen çalışmaktayım.

Bir dönem, yarı zamanlı olarak, bir danışmanlık firmasının yayın kolunda editörlük yaptım. Bunların dışında sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalışıyorum. Bir de, katılmayı planladığım bir müzikal topluluğu var.

Geleceğe yönelik planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Şu an kafamda birden fazla fikir var aslında. Bir şekilde kumaşların arasında yer almak asıl hayalim. Aldığım Endüstri Mühendisliği disiplinini ilgi alanlarımla kesiştirmek, birleştirmek; ileride istediğim sektörde, aranılan çalışan olmak temel hedefim diyebilirim.

Bermal Özbay ‘a, GazeteBilkent’e verdiği röportajı için teşekkür ederiz.

Leave a Reply