TurkTechNetwork’te Bir Bilkentli

Geçtiğimiz günlerde NewYork Başkonsolosluğu’na bağlı Ticaret ve Ekonomi Ateşelikleri ‘’TurkTechNetwork’’ isimli bir toplantı düzenledi. Entrepreneurs Roundtable’ın kurucusu Murat Aktihanoğlu’nun da konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda, katılımcılar tek tek kendilerini tanıttı. Türkiye’de teknolojiyi canlandırmak, bilişim sektöründeki partnerları desteklemek adına bir beyin fırtınası yaratmak adına toplanan ekip, bu ilişkilerin gelişmesi için neler yapılabileceği hakkında görüştüler. Bu alanda birçok girişimi bulunan Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik mezunu Murat Aktihanoğlu, genç girişimcilerin desteklenmesi adına neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

Elektrik ve Elektronik Mühendisi ve Girişimci Murat Aktihanoğlu, yeni kurulmuş şirketlere verdiği danışmanlık hizmetleriyle de tanınıyor.

Murat Akithanoğlu Kimdir?

1968 doğumlu olan Aktihanoğlu, Bilkent Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Bilgisayar Mühendsiliği bölümünde 3 Boyutlu Bilgisayar Grafikleri konusunda yüksek lisans yaptı. New York’ta ve Tokyo’da dünyanın önde gelen şirketlerinde, 3 boyutlu sanal ortamlar konusunda danışman olarak görev aldı. New York merkezli Entrepreneurs Roundtable’ın kurucusu olan Aktihanoğlu, aynı zamanda Turkish American Business Forum’un yönetim kurulu üyesi ve Turkish Founders Club’ın kurucularındandır.

Leave a Reply