Marks&Spencer Rusya Genel Müdürü YEŞİM BULUM AYDINOĞLU; 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra 1998 yılında Amerika’da Georgia Institiute of Technology’de yine aynı dalda lisansüstü eğitimini tamamladı.  1998-2003 yılları arasında Amerika’da tedarik zinciri yönetimi konusunda hizmet veren i2 Technologies isimli bir yazılım / danışmanlık firmasında Danışman ve Proje Yöneticisi olarak çalıştı.  2003-2004 yılları arasında Türkiye’de 3PL alanında faaliyet gösteren Borusan Lojistik A.Ş.’de Operasyon Yöneticisi olarak görev yaptı.  2005 yılı başından itibaren Türk FIBA Holding’in bünyesinde faaliyet göstermekte olan Marks & Spencer franchise’ının Rusya’daki operasyonlarının kurulumu ve yönetiminden sorumlu olarak Marks & Spencer Rusya Ülke Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

1991 yılında lisans, 1992 yılında mastır derecelerini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan PINAR KESKİNOCAK , yöneylem araştırması alanındaki doktora derecesini 1997 yılında Carnegie Mellon Ünivesitesi’nden almıştır. Georgia Institute of Technology School of Industrial and Systems Engineering’ e bağlı olarak doçentlik görevini yürüten Keskinocak aynı zamanda Humanitarian Logistics Merkezi’nin müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. Georgia Instıtute of Technology’ye katılmadan önce IBM’in T.J. Watson Araştırma Merkezi’nde görev almıştır. Dr. Keskinocak’ın araştırmaları tedarik zinciri yönetimi, gelir yönetimi, fiyatlandırma, son tarih/tedarik süresi kararları, üretim planlama/çizelgeleme ve lojistik/nakliyat üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Lisans ve lisanüstü derecelerini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Anıl Yılmaz, Ayrıca Bilkent Üniversitesi’nde Ekonomi mastırı ve Owen Graduate School of Management’ta işletme yükseklisanslarını tamamlamıştır. 1993 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda  Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştıştır. 1993-2006 arasında Telekomünikasyon, elektronik ve elektrikli makinalar sektör uzmanı, özelleştirme, devlet yardımları, kamu yatırımları konularında planlama uzmanı, Müsteşar danışmanı, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı danışmanı görevlerini yürütmüştür. Halen, DPT Stratejik Planlama Dairesi Başkanı’dır ve Başkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

 

Leave a Reply