Sıkı durun! Gazete Bilkent mezun olmasına  ramak kalmış isimleri sizler ile buluşturuyor. Belki de sıra sizdedir kim bilir :)

1- Ad – Soyad: Esin Batak

2- Bölüm: Hukuk

3- Neden bu bölümü seçtiniz?

Lisede Türkçe-Matematik alanını seçerken kafamda Hukuk okumak hiç yoktu aslında. Tamamen Uluslararası İlişkiler için seçmiştim. Bir yandan mahalle baskısı denebilecek “Senden çok iyi avukat olur, ağzın iyi laf yapıyor” söylemleri, bir yandan da gel zaman git zaman tanıştığım birkaç değerli isim bana Hukuk’un her şeyi kapsadığını, burada daha rahat edebileceğimi söylemeye başladı. O esnada Hukuk’tan biraz da uzak durmamın sebebi zor görünmesiydismile ama sonra Hukukçu olan bir kuzenim “Her bölümde Hukuk var asla kaçamayacaksın!” deyince kaderimi bu yönde çizmeye karar verdim. İyi ki de seçmişim.

4- Öğrencilik döneminiz süresince okulda veya dışarıda aktif olarak çalıştığınız bir alan oldu mu?

Evet tabii ki oldu. Bir dönem Genç Hukukçular Klubünde yer aldım. İkinci sınıfın başından beri önce yazarlığını sonra Kültür-Sanat Editörlüğü’nü, şimdi de Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüttüğüm GazeteBilkent’le beraber çalıştım; ki en tatmin edicisi buydu; bir dönem bir müzik grubum vardı, solistlik yaptım; bir dönem de bir dernek için hukuk danışmanlığı yaptım. Şuanda da 1.5 aydır Tempo dergisinin Ankara Muhabirliği’ni yürütüyorum.

5-Geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?

Geleceğe yönelik planlarım aslında çok karışık; henüz karar verme aşamasındayım, malum hukukun arka bahçesi bir hayli geniş ve çalışabileceğim alan bir hayli fazla. Ama sanırım en çok öne çıkan iki fikrim, akademisyen olarak kalmak ve gazetecilik yapmak. Bu süreçte en çok hoşuma gidecek şeyin bunlar olduğunu düşünüyorum.


 

Leave a Reply