Mezun Adaylarına Soruyoruz

Adı-Soyadı: Murat Dinçer

Bölümü: İşletme Bilgi Yönetimi

Bu Bölümü Seçmenizdeki Başlıca Nedenler Nelerdir? 

Ailesel sebeplerden dolayi işletme ağırlıkli bir bölüm seçmem gerekiyordu fakat bilgi teknolojileri de ilgimi çekiyordu ve kendimi daha çok bu alanda geliştirmek istiyordum Bu sebeple işletme bilgi yönetimi bölümünün benim için en iyi bölüm olacağını düşünerek 2006 senesinde tercihimi bu yönde kullandım.

Bu Sektörde Çalışma Fikrin Nasıl Oluştu? 

Çoğu genç gibi ben de üniversiteyi kafamda soru işaretleri ile okudum. Bilkentteki 5 yılımı Ne istediğimi bilmeyerek geçirdim. Bölümümüzde bolca staj imkanımız var ve bu tecrübeler ışığında yavaş yavaş kafamdakileri toparlamaya başladım. Mutlu olmadığım bir geleceği yaşamak istemiyordum
Çocukluğumdan beri en büyük sevdam denizdi. Belki de bunun nedeni, denizin olmadığı bir şehirde yaşamak ve denize özlem duymamdır. Daha küçük bir çocukken, konuşmayı bile sökememişken, babamin yaptığı kağıttan bir gemiyi su üstünde üfleyerek hareket ettirmeye çalışmam da körüklemiş olabilir bi aşkı.
Sonuçta, gelecek korkusuyla yaşamaktansa sevdalısı olduğum şey ile geleceğimi şekillendirmeye karar verdim. Türkiyenin fazlaca olanağı bulunmasına rağmen, hala potansiyelini yakalayamadığı bir sektöre girmek bana oldukça cazip göründü. Şimdi ise Kendi ufak tersanemi açıp başta kısıtlı iş gücü ile kendi özel yapım yelkenli teknelerimi üretmek en büyük gelecek planım. tek hayalim ise bu işi seri üretim seviyesine çıkarıp avrupanın en büyük yelkenli yat üreticilerine kafa tutmak. Tabiiki denizde hiç bir şey önceden kestirilemiyor, tek umudum ise rüzgarin benden yana esmesi.

 

Leave a Reply