Sanatçı bir ailenin içinden gelen Fadik Sevin Atasoy’da Bilkenti gururlandıran isimlerden. Fadik ismini babası Sönmez Atasoy’un yazdığı ‘Fadik Kız’ adlı eserinden alan sanatçı henüz 4 yaşındayken sahne ile tanışmış ve ‘Teneke’adlı bu oyundaki rolüyle en iyi oyunculuk ödülünü almaya hak kazanmış. Bu başarısını TRT’de sunduğu çocuk programları ile devam ettirmiş.

RUHUNDAKİ OYUNCULUK AŞKINI ALDIĞI BURSLA TAÇLANDIRDI

Önce İtalyan dili ve edebiyatında eğitim almaya başlayan Atasoy daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünün yetenek sınavlarına katılarak 1. olarak bursu ile mezun oldu, yine Bilkent Üniversitesin’de Yüksek Lisansını burslu olarak tamamladı.

SIRA DİĞER ÜLKELERİN SAHNELERİNDE

4 farklı dil bilen sanatçı İngiltere, Fransa, Rusya ve Bulgaristan’da tiyatro üzerine eğitim alıp araştırmalar yaptı. Aynı zamanda Bulgaristan Devlet Tiyatrosun’da Carmen’i oynadı ve tiyatro yönetmenliği yaptı. Ayrıca Haluk Bilginer ile birlikte Moiler’in ‘Cimri’ oyununda rol aldı. Sonrasında babası Sönmez Atasoy yönetiminde ABD’de yaşayan bir grup Türk sanatçı ile birlikte New York Şehri Türk Amerikan Sanat Topluluğu’nu kurdular. Şimdiler de ise oynadığı dizi ve sinema flimleriyle kendinden bolca söz ettirmekte.

MEZUNUMUZUN SAHİP OLDUĞU ÖDDÜLER

En iyi kadın oyuncu, artistik başarı ödülü, yılın sinema oyuncusu, yılın markalaşmış sinema oyuncusu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülleri bulunmaktadır.

Mezunumuzu sahnelerde daha fazla görmek dileğiyle kendisine Gazete Bilkent ailesi olarak başarılarının devamını diliyoruz…

 

Leave a Reply