Muhteşem Yüzyıl’ı izleyenler ve hatta izlemeyenler de, Hürrem’in tahtını acaba sallayacak mı dedirten Kastilya Prensesi Isabella Fortuna’yı hatırlayacaklardır. İşte Isabella Fortuna, yani Melike İpek Yalova da bir Bilkent mezunu!

1984 Ankara doğumlu Yalova, üniversitemizin Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuş ve ardından Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi üzerinde yüksek lisans yapmış. Ancak okuduğu mesleği icra etmiyor; ortağıyla birlikte işlettiği, düğün ve davet organizasyonları planladıkları bir şirketi var.

Yalova’nın, Beyaz Show’da dinlediğim keşfedilme hikayesi de biraz ilginç, hatta nostaljik. Bir gün ortağının ısrarıyla, hiç sevmediği halde balıkçıya gitmiş. Restoranda kendilerinden başka dolu olan tek masada Meral Okay, Mehmet Günsür ve Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Nermin Eroğlu oturuyormuş. Eroğlu Yalova’nın yanına gelerek kendisine kartını vermiş ve deneme çekimi için davet etmiş. Bu ilginç tesadüfle, Yalova’nın hayatı büyük ölçüde değişmiş.

Kendisi aynı zamanda eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı oluyor. Bir röportajında, “Babam hukuk fakültesi mezunu ve de aynı zamanda konservatuarlı bir insan. Yıldız Kenter’in öğrencisi olmuş. Bu sektörü ve bu işi bildiği için bu kadar iyi bir ekip arasında işe başlamanın çok büyük bir şans olduğunu söyleyerek beni destekledi” diyerek babasının kendisine oyunculuk için çok destek olduğunu ifade etmiş.

Muhteşem Yüzyıl’da birkaç bölüm Isabella Fortuna olarak izlediğimiz Yalova bu sezon, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde olduğu Karadayı adlı dizide Ayşe karakterini canlandıracak. Gazete Bilkent ailesi olarak mezunumuza parlak bir gelecek ve kariyerinde başarılar diliyoruz.

Leave a Reply