Yazı gerçekten çok ama çok seviyorum; ama son zamanlarda kendimi alışveriş çılgınları gibi indirim peşinde koşarken bulunca birşey farkettim ki baharda ve daha soğuk havalarda “giyinmeyi”, yani stiline dikkat edip daha özenerek giyinmeyi, itinayla kombinler yapmayı daha çok seviyorum. Yazın şort ve kolsuzlar dışında ne giysem “çok sıcak” oluyor ve bahar aylarında her zaman daha çok alternatifiniz oluyor, yeri geldiğinde oxford’lardan hafif çizmelerinize, biraz daha kalın merserize kazaklarınızdan güzelim gömleklerinize, eteklerden pantolanlarınıza herşeyi giyebiliyorsunuz. İşte ben de o yüzden bu hafta sevdiğim bazı markaların bahar koleksiyonlarından (buna ilkbahar indiriminde yakaladıklarım da yeni sezon sonbahar koleksiyonlarından bulduklarım da dahil olmak üzere) seri şeklinde bazı parçalar önermeye karar verdim. Bunların çoğu henüz Türkiye’ye gelmemiş olsa da Amerika’dan İste üzerinden Neiman Marcus ve Barney’s New York ya da Net-a-Porter gibi pek çok alışveriş yerleri ve sitelerinden bulabilirsiniz.

Öncelikle bu hafta çizme ve botlardan başlamak istiyorum. Kısadan uzuna, bilekte bitenlerden dizde bitenlerine (hatta dizüstleri de var ama ben bu küçük boyuma onları yakıştıramıyorum) .Botlar ve çizmeler Ankara gibi tuhaf iklimlerde en rahat kullanılabilecek parçalar.

NMX1TTX_mxNMX1RE0_aiNMX1R8G_mx

Prada’nın çizme ve botlarına her zaman hayranım, hem kaliteliler ve yıllar boyu kar-kış demeden ilk günkü rengi ve şeklinde kalmayı başarıyorlar hem de göze hitap ediyorlar. Tabi fiyat olarak (her ne kadar kendi sınıfındaki diğer markalara oranla daha makul fiyatlar da olsa) beklendiği gibi yüksekler ancak Neiman Marcus’un iyi yanı özellikle Prada ayakkabılarında erken bir indirime gitmesi. O yüzden ben takipte kalın derim.

372389_in_l

Fiorenti&Baker’ın bu sezon çok güzel botları var.

0469676949004_247x329

Alexander Wang gerçekten çok başarılı bir tasarımcı, sadece ayakkabıda değil yaptığı herşeyde kendinden bir parça var. Her ne kadar bu botlarını çok beğenerek giyebileceğimi iddia etmesem de maskülen tarzı sevenler için hoş bir parça.

Alexander Wang bu sezon erkeklerden bize armağan etmiş bazı parçaları. Yıllardır babamın ve çevremdeki pek çok erkeğin ayağında görmeye alışık olduğum botların daha feminen versiyonlarını bu yıl birçok markanın koleksiyonlarında gördüm.

335840_in_l

Isabel Marant da yine bu sezon bolca kısa çizme/botlara koleksiyonunda bolca yer vermiş; ancak yine Isabel Marant ruhunu yansıtarak. Eğer bohem bir tarzınız varsa severek kullanabileceğinizden eminim.

362808_in_l 362811_in_l

Bu sezon markalar biker-boot’lara da fena halde el atmış vaziyetteler. Özellikle Jimmy Choo’nun koleksiyonu bunlar üzerine kurulu.

Bu hafta size bot ve çizme olarak kafanızda sonbahara dair bazı şeylerin şekillenmesi için bazı öneriler sundum. Bir seri şeklinde sonbahar/kış koleksiyonlarına dair parçaları size güncelleyerek sunmaya devam edeceğim.

 

Leave a Reply