mm22011 yılında, hayatımıza birçok çevre tarafından “kent ozanı” olarak nitelendirilen bir Mabel bir Matiz girdi. Şarkılara kattığı farklı yorumuyla çok beğenilen Matiz, şimdilerde ise Şubat ayı ortasında çıkaracağı ‘Gök Nerede’ isimli albümünün heyecanı içinde. ‘Mabel Matiz’ ne demek diye benim gibi merak edenler olmuştur eminim. Ben sizin yerinize araştırdım. Mabel adını, ‘Kumral Ada Mavi Tuna’ adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma adından alıyor. Matiz ise, Mabel Matiz’in müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve “çok sarhoş, düşkün kimse” anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli, argo bir kelime.

Sanatçı, 2013 yılında yayınladığı ve i-tunes dijital platformu ve D&R ulusal satış listelerinde 1 numaraya kadar çıkan ikinci albümü ‘Yaşım Çocuk’ ile, birçok kişinin içindeki çocuğu uyandırarak başarısını perçinledi. Mabel Matiz şimdi de, bu ayın ortasında piyasaya sürülecek olan ve 2015’in büyük ses getirecek albümlerinden biri olacağı tahmin edilen ‘Gök Nerede’yi sevenleriyle buluşturacak.

Albümün prodüktörlüğünü Mabel Matiz ve Can Güngör üstleniyor. 14 şarkıdan oluşacak ‘Gök Nerede’ albümünde, 9 şarkının söz ve müziği Matiz’e ait. Zoom/DMC etiketiyle piyasaya çıkması beklenen albümdeki şarkıların tüm aranjeleri, daha önceki albümlerinde de çalıştığı Can Güngör’e verilmiş. Albümde güzel sürprizler de var. Besteci ve söz yazarı Nazan Öncel’in 1992 yılındaki albümünde yer alan ‘Bir Hadise Var’ şarkısı, bu kez de Mabel Matiz’in yepyeni albümünün tek cover şarkısı olarak dikkat çekeceğe benziyor. Albümdeki bir diğer dikkat çekici sürpriz ise; Mabel Matiz’in yazdığı sözlerle albümün tek adaptasyon şarkısı olan, bestesi Rus besteci Evgeny Grinko’ya ait olan ‘Vals’. Anlayacağınız; ‘Gök Nerede’ bomba gibi geliyor.

Mabel Matiz, albümün piyasaya çıkmasının ardından Türkiye’deki yaklaşık 30 şehri kapsayan ‘Gök Nerede Türkiye Turnesi’ne start verecek. Albümdeki şarkılarını ilk kez seslendireceği tarih ve yerler sırasıyla şöyle: 13 Şubat Cuma- İstanbul Beyoğlu Jolly Joker, 20 Şubat Cuma- Ankara Jolly Joker, 27 Şubat Cuma -Bursa Jolly Joker ve 28 Şubat Cumartesi gecesi de İstanbul Kadıköy Sahne.

Konser içinşimdiden bilet almak isteyenler http://www.biletix.com/etkinlik-grup/97294980/TURKIYE/tr adresinden biletlerini temin edebilirler. Müzikle kalın!

Leave a Reply