Bazı şarkılar, soluksuz okunan masallar gibidir. Bir daha, bir daha derken gece gündüz, tüm benliğimizi ele geçirdiğini hissettirir ve her defasında yeniden başlarlar. Sözler öylesine derindir ki, kimi zaman hayatın gel gitlerine haykırış, kimi zaman da mutluluğa içilen bir kadeh şarap gibidir, sarhoş eder.  Bin bir çeşit enstrümanla farklı nağmeleri içinde barındıran müziğine, İstanbul müziği adını veren Can Bonomo da, popüler kültürden sıyrılıp kendi alternatif müziğini bizlere ”Meczup” adlı ilk albümüyle duyurmuştu.

can-bonomo-meczup

Bonomo, geçtiğimiz yıl katıldığı Eurovision Şarkı Yarışmasıyla adını daha çok kitleye duyurmaya başardı ve çok geçmeden  “Aşktan ve Gariplikten” isimli ikinci albümünü geçtiğimiz aylarda çıkardı. Albümde hepsi birbirinden farklı hikâyesi olan 13 şarkı yer alıyor. “Başkan”, “Basması Pembe”, “Min-el Aşk ve Min-el Garaib” albümdeki şarkılardan bazıları. Şarkı sözlerinin hepsi kendine ait olan Bonomo, bu albümde bütün şarkıların altına ufak notlar düşmüş. Eski aşklara, eski dostlara ya da hep var olacaklara gönderiliyor bu şarkılar. Bunun yanında büyük bir Sadri Alışık hayranı olan ve sanatçının Ali Baba ve Kırk Haramiler adlı filmde seslendirdiği  “Ali Baba” şarkısını şimdi bir de Can’dan dinlemeniz şiddetle tavsiye  edilir. Albümü elinize aldığınızda şarkılara eşlik eden birbirinden masalsı fotoğraflarla, albüm aynı zamanda  gözümüze de hitap ediyor. Anlayacağınız Can Bonomo ve ekibi Team Bonomo, yine bizi tadı damağımızda kalacak bir serüvenle bizleri baş başa bırakıyor.

images

Konser için sık sık Ankara’ya gelen Can Bonomo, şimdi bizleri “Aşktan ve Gariplikten” le tanıştırmak için yine burada olacak. Bir çok kez Bonomo konserlerinde bulunmuş biri olarak söyleyebilirim ki, O’nun gece boyu bitmek bilmeyen enerjisi ve kendine özgü danslarıyla mükemmel bir eğlence sizleri bekliyor olacak. 27 Mart Passage Pub’ta olacak konser fiyatı ise 25TL.

Leave a Reply