Medyadaki Gizli Şifreler ve İlluminati

Bu aralar çalkalanan konuları hepimiz biliyoruz; komplo teorisyenleri bu konuyu ciddiye aldıysa da, aynı zamanda illuminati konusunu komediye vuranlar da var. İster komik olsun, ister korkunç, bu konunun nereye varacağı bilinmez. Üstelik sitesinde açıklananlar da ciddiye alınmayacak gibi değil. Hatta son zamanlarda “youtube” ya da diğer sosyal paylaşım sitelerine girdiğinizde; filmlerde illuminati tarikatına ait bir sürü simge bulacaksınız. Peki, nedir bu illuminati ve neden simgelerini her yerde görüyoruz?

Bu tarikatın genel olarak kuruluş amacı, ortaçağda insanları Kilise baskıcılığından kurtarmak ve pozitif bilimin gelişmesini sağlamaktır. Şimdi, burada okuduklarınız kadarıyla, bu tarikatın kötü bir amacı yok diyeceğinizi biliyorum. Fakat görünürde her ne kadar iyi niyetler ile insanlığa hizmet etmeyi amaçlasalar da, bu tarikatın ya da topluluğun gizli siyasi amaçları olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Eğer değil ise de, bugün sosyal paylaşım sitelerinde ünlü Disney çizgi filmlerinde gördüğümüz simgeler nedir ve neyi amaçlar, bu da ayrı bir merak konusudur. Bazıları, bu filmlerde ve hatta çizgi filmlerdeki şifrelerin yanlış ve abartılmış olduğunu iddia ediyor. Umarım, bu konuda haklılardır.

Bu tür komplo teorilerine pirim vermeyenlere; 1994’ te çıkan İlluminati kartları adlı oyununu incelemenizi tavsiye ederim. Kartları, 11 Eylül 2001’ deki terör olayları, Endonezya’ daki tsunamiyi ve ABD’ ye siyahi bir başkan geleceğini gösteriyor. Kartlar, gelecekteki olayları ise uzaylıların dünyayı istila edeceği şeklinde yorumluyor. Bazı komplo teorisyenleri daha da ileri giderek; Rihanna, Jay Z, Eminem ve Lil Wayne ‘ in gizli illuminati ajanları olduklarını savunuyor (Rihanna ‘nın Raining Men adlı şarkısını dikkatle dinlemenizi tavsiye ederim). Ayrıca, sadece Disney çizgi filmleri değil, Nickledeon çizgi filmlerinin de illuminati propogandası yaptığını ileri sürüyor. Bütün bunlar gerçek midir yoksa sadece bir komplo teorisi midir; bilinmez ama yarın ya da öbür gün İlluminati tarikatı dünyayı ele geçirse, bundan en son etkilenen biz yani sıradan insanlar olacağız. Biz, sıradan insanlar gene çalışıp topluma ya da başka şeylere bilmeden hizmet edeceğiz. Fakat, gene siz siz olun; izlediğiniz filmlere, dinlediğiniz popüler şarkılara ve en önemlisi çocuklarınıza izlettirdiğiniz çizgi filmlere dikkat ediniz. Onlar her yerde…

Leave a Reply