Julian Mcmahon’u bilmeyen yoktur aranızda sanırım. Kendisi Nip/Tuck’ın çapkın estetik cerrahı Christian Troy’uydu. Bu yakışıklı ve yetenekli Avustralyalı aktörün James Bond rolü Daniel Craig’den önce kendisine geldiğini biliyor muydunuz?

Julian Mcmahon; yakışıklı, klâs, kültürlü ve iyi yetişmiş bir İrlanda asıllı Avustralyalı aktör. Özgeçmişine bakarsak çok iyi şartlardan geldiği ve aristokrat bir aileye ait olduğunu anlayacağız. Mcmahon’un babası eski Avustralya Başbakanı Sir William Billy Mcmahon ve annesi de Avustralya’nın en zengin ailelerinden gelen Sonia Mcmahon’dur. Julian Mcmahon, Sydney Üniversitesi’nde hukuk ve ekonomi eğitimi aldıktan sonra her şeyi bırakıp, iyi fiziğini kullanarak model olup Milano, New York, Paris ve Roma’ya gitmiştir. Modellik yaptıktan sonra oyunculuk işine de el atan Mcmahon, Nip/Tuck adlı dizide Dr. Christian Troy rolü ile Drama Televizyon Dizisi En İyi Aktör dalında Altın Küre’ye aday gösterilmiştir.

Dediğimiz gibi; kültürlü, yakışıklı, karizmatik, iyi yetişmiş ve çapkın, bütün bu sıfatlar James Bond karakterini tanımlamakta ve Julian Mcmahon’da bunların hepsi mevcut. Tabi ki, bunlar yapımcıların gözünden kaçmamış ve James Bond: Casino Royale için Daniel Craig’den önce Julian Mcmahon’un kendisine teklif edilmiş. Her ne olduysa, finale Daniel Craig ve Julian McMahon kalmış, fakat rolü Daniel Craig kapmıştır.Julian Mcmahon yakışıklı, klâs, kültürlü ve iyi yetişmiş bir İrlanda asıllı Avustralyalı aktör. Özgeçmişine bakarsak çok iyi şartlardan geldiği ve aristokrat bir aileye ait olduğunu anlayacağız. Mcmahon’un babası eski Avustralya Başbakanı Sir William Billy Mcmahon ve annesi de Avustralya’nın en zengin ailelerinden gelen Sonia Mcmahon’dur. Julian Mcmahon, Sydney Üniversitesi’nde hukuk ve ekonomi eğitimi aldıktan sonra her şeyi bırakıp, iyi fiziğini kullanarak model olup Milano, New York, Paris ve Roma’ya gitmiştir. Modellik yaptıktan sonra oyunculuk işine de el atan Mcmahon, Nip/Tuck adlı dizide Dr. Christian Troy rolü ile Drama Televizyon Dizisi En İyi Aktör dalında Altın Küre’ye aday gösterilmiştir.

Buradaki amacım; tabi ki de Daniel Craig’i yermek değil. Daniel Craig’in çok sevdiğim filmleri de vardır. Fakat James Bond gibi bir karakteri, Sean Connery ve Pierce Brosnan canlandırdıktan sonra Daniel Craig gibi bir aktör canlandırdığında çok sönük kalmış bir karakter oldu Bond. Kanımca, James Bond karakterini Daniel Craig’den çok Julian Mcmahon başarılı bir şekilde götürebilirdi.

Bugünlerde, James Bond’un yeni filmi Skyfall vizyona girmek üzere. Çekimleri Türkiye’de olan filmi, hepimiz heyecan içinde beklemekteyiz. Yalnız, James Bond karakteri Daniel Craig’den çok Julian Mcmahon’a daha çok yakışabilirdi. Herkese iyi seyirler…

Leave a Reply