Aranızda, Ayça Eren’ i tanımayan var mı? Hemen aktarayım; kendisi oyunculuğa yeni adım atmış olan genç kızımız, şuan Behzat Ç. adlı dizide mavi saçlı ve hafif depresif Şule karakterini canlandırmakta. Peki, şuan sadece ekranlarda görülen bu genç kızın, oyunculuk dışında başka bir yeteneği var mı? Cevabımız; evet. Bu genç kızın diğer bir yeteneği ise fotoğrafçılıkmış.

İlk amatör çalışmalarını, ilk olarak Okan Bayülgen ‘Disko Kralı’ adlı programında dile getirdi. Okan Bayülgen, programında, Ayça Eren’ in fotoğraflarının her ne kadar grafik ağırlıklı olsa da, renk kullanımı ve kompozisyon açısından güzel olduğunu vurguladı. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla ilgilenen; Okan Bayülgen gibi zor beğenen bir kişilik, bir çalışmayı övüyorsa, bu çalışma cidden takdire değerdir diye düşündüm ve hemen bilgisayarımı kaptığım gibi çalışmalarına bir göz attım. Cidden denildiği kadar varmış; Ayça Eren, fotoğraflarında gündelik hayattan basit öğeleri kullansa da, buna uyumlu olarak grafik ve ışık oynamaları ile güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Ayça Eren, aslen de Ankaralı. Mesleğinden hiç haz etmemiş olsa gerek, bölümünü bitirir bitirmez sanatla ilgilenmeye başlamış. İyi ki de yapmış, kendisi Behzat Ç. ‘de başarılı bir oyunculuk sergilerken de fotoğraflarına bakarak keyifli bir vakit geçirmemizi sağlıyor.

Fotoğraflarına bu linklerden ulaşabilirsiniz;

http://www.flickr.com/photos/aycaeren/

http://jazzrail.deviantart.com/

http://www.aycaeren.com/

Leave a Reply