Çılgın, Aptal, Aşk

Sıradan bir günde, eşinizle birlikte bir akşam yemeğindesiniz. Siz menüde hangi yemeği seçsem diye düşünürken, birden eşiniz size “boşanmak istiyorum” derse, nasıl bir tepki verirdiniz?

“Crazy, Stupid, Love” adlı romantik komedi tadındaki filmde, Steve Carel’ın canlandırdığı Cal, bu durumu sakin bir şekilde karşılasa da, karısı Emily’nin (Julianne Moore) kendisini aldattığını duyması üzerinde derin, üzücü bir etki yaratıyor. Bu durumu atlatmak için Cal’ın bara gitmesi ve burada Jacob (Ryan Gosling) adında yakışıklı, çapkın (her gece başka bir kadınla -bazen de birden fazla- bardan ayrılan) bir genç adamla tanışması Cal’ın kendini yenilemesi ve erkekliğini yeniden keşfetmesi için bir fırsat oluyor. Jacob’ın Cal’ı yeni baştan yaratma çabası ve bu yolda yaptığı girişimler gülünç olayları da beraberinde getiriyor. Cal yeni tarzı ile birbirinden çekici kadınların ilgisini çekmeyi başarıyor fakat barda tanıştığı ilk kadına (Marisa Tomei) kendisi gibi davranması sayesinde yakınlaşıyor. Cal’ın değişimi her ne kadar kadınların ilgisini çekse de, aslında bu durum Cal’a karısına, evine ve çocuklarına duyduğu özlemi hatırlatıyor. Bu sırada, her gece farklı bir kadınla görmeye alıştığımız Jacob’ın Hannah (Emma Stone) ile karşılaşması daha önceden hissedemediği duygularla tanışmasını sağlıyor ve Hannah, çapkın yakışıklıyı aşık bir adama dönüştürüyor.

Film, her ne kadar Cal ve Jacob ekseninde gelişse de, Cal’ın karısına duyduğu aşkı ve aynı zamanda karısının onu aldattığı adam David’e (Kevin Bacon) olan kızgınlığı, çocukları ve komşuları ile olan ilişkisi filmin diğer odaklarından. Aşkın, her yaşta ne kadar çılgın ve aynı zamanda ne kadar aptal olabilceğini şaşırtıcı derecede güzel bir kurgu ile anlatan filmde, bir de başrolde komedi filmlerinin aranan yüzlerinden biri olan Steve Carel ile “The Notebook” filmi ile tanınan ve çoğu kadının hayranlığını kazanan Ryan Gosling’in olması filmi büyük bir keyifle izlenir kılıyor. Julianne Moore, Marisa Tomei, Emma Stone ve Kevin Bacon gibi birbirinden ünlü isimlerin filmde yer alması da filmi izlemek için yeterli bir neden.

Eğer uzun zamandır bir filmi kahkalarla izleyemedim diyorsanız, “Crazy, Stupid, Love” adlı romantizm ve bol kahkaha vaad eden bu filmi kaçırmamınızı tavsiye ederim.

Leave a Reply