İlk randevuları tam bir hayal kırıklığı ile sonuçlanan birbirine zıt iki insanın, arkadaşlarının vasiyeti üzerine küçük kızlarına ebeveynlik yaparak aynı evde uyum içinde yaşamalarını beklemek, sizce ne kadar doğru olur?

2010 yapımı, başrollerini Katherine Heigl ve Josh Duhamel’in paylaştığı “Başımıza Gelenler” (Life As We Know It) adlı romantik-komedi tarzındaki film, birbirine zıt iki insanın, arkadaşlarının bebeğini büyütürken yaşadığı zorlukları ve zaman içinde nasıl bir uyum yakaladıklarını eğlenceli ve romantik bir dille anlatıyor.

Holly Berenson (Katherine Heigl), yaptığı yemekler ve pastaları ile mahallede büyük bir üne sahiptir. Eric Messer (Josh Duhamel) ise basketbol spor servisinde kamera arkasında çalışmaktadır. İşlerinde oldukça başarılı olan bu ikili, arkadaşları Peter (Hayes MacArthur) ve Alison (Christina Hendricks) aracılığı ile tanışırlar. Her ne kadar ilk randevuları başarısız geçse de, arkadaşlarının kızları Sophie’nin vaftiz ailesi oldukları için çoğu zaman birlikte vakit geçirmek zorunda kalırlar. Bir gün, talihsiz bir kaza nedeniyle Peter ve Alison’ın hayatlarını kaybetmeleri üzerine, Sophie’nin yasal olarak annesi ve babası artık Holly ve Eric’tir. Peter ve Alison’ın evinde, Sophie için uyumlu bir şekilde yaşamak zorunda kalan ikili, zaman içinde birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurlar. Sophie’nin günden güne büyümesi ve bu zaman içinde yaşadıkları zorluklar, onları birbirine daha da yakınlaştırır.

Bir bebeği büyütmenin ne kadar zor olduğunu ve çocuk yetiştirme macerasında yaşanılan olayları eğlenceli bir dille anlatan “Başımıza Gelenler” (Life As We Know It), Katherine Heigl ve Josh Duhamel’in yakaladıkları güzel uyum ile sinemaseverlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Amerikan rüyasını hatırlatan ailelerin yaşadığı bir mahallede geçen film, sevimli bebek Sophie ile Holly ve Eric ikilisinin geçen zamanda tam anlamıyla gerçek bir aileye nasıl dönüştüklerini romantik ve eğlenceli bir dille anlatıyor.

Eğer siz de bu keyifli maceraya tanık olmak istiyorsanız; Katherine Heigl ve Josh Duhamel gibi romantik-komedi türünün vazgeçilmez oyuncularının eşlik ettiği bu eğlenceli filmi izlemelisiniz!

Leave a Reply