Yılın En Güzel Zamanı

 

Yavaş yavaş sokaklar dondurucu soğuğa bürünürken, yılbaşı süsleri mağaza raflarında yerlerini almaya başlamışken, her şeyi bir kenara bırakıp sıcak çikolatamız elimizde, battaniyemiz üzerimizde film izleme sezonu da başlıyor demektir. Yeni yıl git gide yaklaşırken, içimize dolan o kıpır kıpır sevinci ve heyecanı pekiştirmek için yılbaşı temalı filmler izlemek kadar keyifli bir şey daha yok. Bu yüzden, ders çalıştığımız veya uyuduğumuz vakitten biraz fedakarlık ederek içimizi ısıtacak yeni yıl filmleri izlemenin vakti geldi! Yeni yıl temalı pek çok film çekildi, ama aşağıda görecekleriniz bu ruhu en iyi yansıtan filmler.

Love Actually (Aşk Her Yerde) :

2003 yapımı “Love Actually”, birbirinden farklı pek çok insanın sonunda kesişen aşk hikayelerini anlatan, unutulmayacak nitelikte bir romantik komedi. Genç bir çalışanına aşık olan İngiltere Başbakanı, kocasının en yakın arkadaşına karmaşık hisler besleyen yeni evli bir kadın, kırılan kalbini onarmak için Güney Fransa’ya yerleşen bir yazar gibi bambaşka karakterlere sahip kişileri bünyesine alan geniş kadrolu filmde, Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Liam Neeson ve daha nice usta oyuncular yer alıyor. Zor seçimler yapmak zorunda kalan, büyük aşklar yaşayan, kırık kalplere sahip olan birçok insanı bir araya getiren, izlenmesi gereken bir romantik komedi Love Actually.

How The Grinch Stole Christmas (Grinch) :

Bir yeni yıl klasiği olan 2000 yapımı “How The Grinch Stole Christmas”, Crumpit Dağı’nda Whoville adlı kasabada yaşayan kötü huylu, yeşil tüylü bir yaratık olan Grinch’in, tek seferde ve sonsuza kadar Noel’i ortadan kaldırmak için harekete geçmesini anlatır. Grinch, Noel arifesinde bütün Noel süslemelerini ve hediyelerini çalıp kaçar, ama daha sonra Noel ruhunun oyuncaklardan ibaret olmadığını anlar. Jim Carrey, Grinch karakterine harika bir performansla hayat veriyor. Bir kar tanesinin içinde geçen film, kaçırılmaması gereken, tekrar tekrar izlenebilecek bir film.

The Holiday (Tatil) :

Muhteşem oyuncu kadrosuyla karşı konulamaz bir film olan 2006 yapımı “The Holiday”, birbirlerinden çok farklı iki kadının umutsuz bir kaçış sonucu, Noel zamanı evlerini değiş tokuş etmesiyle başlıyor. Biri kuytu bir İngiliz kulübesinde, diğeri şık bir Hollywood malikanesinde yaşayan bu iki kadın, adres değişikliğiyle beraber aradıkları şeyi, yeni bir aşkı buluyorlar. Jude Law, Cameron Diaz, Kate Winslet gibi oyunculardan oluşan müthiş bir kadroya sahip, iki saat boyunca kalbinizi ısıtacak türden bir romantik komedi filmi izlemek istiyorsanız, kaçırmayın.

Home Alone (Evde Tek Başına) :

Her yıl televizyonda gösterildiğinde tekrar tekrar izlediğimiz klasik bir Noel filmi “Home Alone”. 1990 yapımı film, ailesinden nefret eden Kevin’in sabah uyandığında, ailesinin onu almadan tatile gittiğini fark etmesiyle gelişen olayları anlatır. Yalnızlığın tadını çıkarmaya başlayan Kevin, iki hırsızla başa çıkarak onları uzaklaştırmaya çalışır. Noel zamanını keyifli ve eğlenceli biçimde anlatan film, tekrar tekrar izlendiğinde bile bıktırmıyor.

The Family Stone (Aile Bağları) :

2006 yılında çekilmiş olan “The Family Stone”, başrollerini yıldızlarla dolu bir kadronun paylaştığı, izleyiciye sıcak bir aile ortamı sergileyen, kahkaha dolu bir film. Film, Sarah Jessica Parker’ın canlandırdığı telaşlı bir yönetici olan bir kadının, Noel zamanı erkek arkadaşının ailesiyle tanışmaya gitmesini, ancak korumacı ve soğuk Stone ailesiyle tanıştığında hayalkırıklığı yaşamasını anlatır. Aile bağlarının inkar edilemez gücünün farkına varacağınız film, izleyiciye eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

İyi seyirler.

 

Leave a Reply