Kendisini Rezervuar Köpekleri, Pulp Fiction, Kill Bill Serisi, Hostel Serisi, Soysuzlar Çetesi ve birçok başyapıttan tanıdığımız Hollywood’un trajik kahramanı Quentin Tarantino’nun merakla beklenilen yeni filmi “Django Unchained”in ilk kareleri yayınlandı.

Başrollerinde Leonardo Dicaprio, Jamie Foxx, Kerry Washington ve Christoph Waltz’in yer aldığı filmin konusuna gelecek olursak:  1850leri Vahşi Batı’sında Alman Dr. King Schultz kendisine ödül avı arayışında yardımcı olması için Django adında siyahî bir köle satın alır.  Doktora yaptığı büyük katkılardan dolayı Django, özgürlüğünü kazanır ve karısını kötü toprak sahiplerinden kurtarmak için Schultz ile beraber ortak çalışmaya başlar. Kölelikten ödül avcılığına terfi eden Django ve partneri Schultz’u Mississippi’de büyük maceralar beklemektedir.

25 Aralık 2012’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girecek filmin Türkiye’de vizyona girmesi, yeni yılın ilk günü olacak gibi gözüküyor.

Bir Tarantino hayranı olarak şunu belirtmeliyim ki: Bu oyuncu kadrosuyla, senaryoyla ve Tarantino’nun özgün bakış açısıyla, ağız tadıyla izleyebileceğimiz bir Western filmi 2013 kışında vizyona girecek.

Filmin vizyona girmesinden aylar önce heyecanlanmamıza sebep olan set çekimi fotoğraflarını ve film hakkında daha fazlasını http://www.imdb.com/title/tt1853728/ adresinden takip edebilirsiniz.

Hepinize şimdiden iyi seyirler.

Leave a Reply