Yedi Grammy ödüllü, Multi-Platinum sahibi ve dünyadaki en başarılı rock grupları arasında gösterilen Red Hot Chili Peppers İstanbul’da büyük heyecana sebep oldu! Uzunca süredir merakla beklenen konser için müzik severler, saatler öncesinden Beyoğlu santralistanbul’un önünde kuyruklar oluşturdular.

Red Hot Chili Peppers’dan önce Athena’nın sahne aldığı konser için 40 bin bilet satıldı ve çok sayıda ünlü isim Red Hot için en ön sırada boy gösterdi.

Konserin Prodüksiyon Direktörü Banu Tuğça, “Oldukça heyecanlı bir dönem geçirdik. Ciddi bir kalabalık bekliyoruz. Herkes çok memnun, grup elemanları da çok memnun. Enteresan bir konser olacak. Yaklaşık 40 bin kişiyi bekliyoruz. Herkesi memnun edecek bir performans bekliyoruz. Red Hot Chili Peppers dışında Athena da bu konserde yer alacak. Konsere Tuğba Ünsal, Cem Yılmaz, ünlü müzisyenler, ünlü gazeteci ve yazar davet edildi.” şeklinde konuştu ve uzunca bir süredir bu konser için hazırlık içerisinde olduklarını belirtti.

Ve beklenen an geldiğinde yaklaşık 40.000 kişiyle beraber sahneye çıkan RHCP, unutulmayan şarkılarıyla bütün kitleyi coşturarak insanların uzunca bir süre hafızalarından silinmeyen bir gece yaşattı herkese!

Ancak buna rağmen konser sırasında açılmayan dev ekranlar yüzünden mağdur olan birçok dinleyici de hayal kırıklığına uğradı.

Leave a Reply