Pucca, bir internet fenomeni ve ‘dizüstü’ edebiyat denince akla gelen ilk isimlerden bu günlerde. Olaylara esprili ve farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp, insanların ilgisini çekmeyi başaran Pucca, aslında her şeye onu terk eden eski sevgilisinden intikam almak için açtığı blogla başladığını söylüyor. Zamanla takipçi sayısı artmaya ve sevilmeye başladıkça; tabii bu durum yayınevlerinin de dikkatini çekti ve ortaya hiç hesapta olmayan bir kitap çıktı. Başlarda kimliğini gizleyen ve yaptığı bütün röportajlarda yüzünü Marilyn Monroe portreleriyle saklayan genç kadın gerçek kimliğini ancak 2. kitabını çıkardıktan sonra açıkladı.

Pucca takma adıyla tanınan Pınar Işık, yoluna son hız devam edecek gibi görünüyor. Şuan iki kitabı bulunan (‘Küçük Aptalın Büyük Dünyası’, ‘Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey’) Pucca’nın ilk kitabı ise filmleşmeye hazırlanıyor. Filmin vizyona giriş tarihi ise 18 Ocak 2013 olarak açıklandı.

Binlerce hayranı olan Pucca’yı övenler de, yerenler de mevcut. Ancak elde ettiği başarı ise inkâr edilemeyecek kadar büyük.

Leave a Reply