Marvel’ın ünlü çizgi roman serisi olan X-Men’de bu hafta okurlar bir evlenme teklifine şahit olacaklar. Düğün ise Haziran’da.

Çizgi roman dünyasında eşcinsel olan kahramanların sayısı sürekli artıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Marvel tarafından basına yapılan açıklamada Batman’in eşcinsel olduğunu öğrenmiştik. Yine 1992 yılında X-Men’in bir sayısında eşcinsel olduğunu öğrendiğimiz X-Men karakterlerinden Northstar -nam-ı diğer  Jean-Paul Beaubier-, bu haftaki sayısında erkek arkadaşına evlenme teklif ediyor.

Çizgi roman serilerine veya X-Men serisine meraklı olanlar bilir: Northstar (Beaubier) insanüstü süratle uçabilen ve hareket edebilen Kanadalı karakter. 1992’de eşcinsel olduğu ortaya çıkan karakterin, sevgilisi Kyle Jinadu’ya evlenme teklifi edeceği Marvel dünyasında büyük yankı getirdi. Marvel Genel Yayın Yönetmeni Alonso, bu ses getiren olaya “Marvel evreni, bugüne kadar her zaman pencereden dışarı baktığınızda gördüğünüz şeyleri yansıtmıştır” açıklamasını getirdi.

Çizgi roman dünyasındaki bu evliliğin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama’nın 2 hafta önceki eşcinsel evlilikleri destekleyici açıklaması sonrasında hızlandığı yorumunu yapanlar çoğunlukta oldu.

Leave a Reply