Şarkıcı Leman Sam, yıllardır beklenen solo albümüyle nihayet dinleyicilerin karşısına geçti. “Nereye Kadar” adlı albümünde “Ben bir şarkıcıyım/düşleri paylaşırım aşkı anlatırım/ Ağlatabilirim, güldürebilirim/ mutluluğa uçarım şarkımı söylerim” şarkı sözleriyle dinleyiciyi etkilemeyi yine başardı.

1998’de “İlla” ve “Livaneli Şarkıları” albümlerinden sonra, konserlerinde sadece onunla bütünleşen şarkılarını seslendiren ünlü sanatçı, uzun bir aradan sonra yeni bir albüm hazırlanmasında müzisyen kızları Şevval ve Şehnaz’ın büyük etkisi olduğunu söylüyor ve son albümünü “akrabam” olarak nitelendirdiği doğa anaya ve kızlarına ithaf ediyor.

Albüm tamamıyla akustik bir tema niteliğinde taşımasıyla beraber, Sam’ın klavye kullanımından kaçındığı da alışık olmadığımız bir hal. Düzenlemeleri Vedat Sakman’a ait olan albümde, Erkan Oğur, Sarp Maden, Levent Güneş gibi müzisyenler sanatçıya eşlik ediyor.
Albümü ilk dinlediğimde alışık olduğumuz Leman Sam’ı duymadığımı düşünüyorum. Akustik ritimlerle Sam’ın yorumu güzel bir ikili yaratıyor kulaklarımızda. Hepinizin de bildiğini düşündüğüm Metris türküsüne kattığı yorumuyla benden artı puan alan Sam’ın yeni albümü hakkında bakalım siz ne düşüneceksiniz.

Peki, bu albümde hangi şarkılar var derseniz:
1. Mavi Tango
2. Taşra
3. Nereye Kadar
4. Sonsuz
5. Şarkıcı
6. Aşiyan
7. Senden Sonra
8. Bir Rüya Gibi
9. Var Git Ölüm
10. Metris

Leave a Reply