İsveçli sergi tasarım şirketi  “Excellent Exhibitions AB” tarafından tasarlanan ve alanlarında uzman İtalyan küratörler Alessandro Vezzosi ve Francesco Buranelli tarafından hayata geçirilen, 16. yüzyıl İtalya’sının en ünlü üç ustasının bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını anlatan The Great Masters Sergisi dünyada ilk kez Türkiye’de sergilenmekte!

1 Haziran – 31 Temmuz 2012 tarih aralığında Museo Ideale Leoanardo Da Vinci, Arter Tasarım ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Beş Kubbe Salonu’nda gerçekleşen sergi, Türkiye’de gerçek anlamda hayata geçirilecek ilk interaktif sanat sergisi.

Türkiye’de açılan ilk interaktif sanat sergisi “The Great Masters”da ziyaretçiler Michelangelo’nun Sistin Şapeli’ndeki eserlerini, Davud heykelini, Leonardo’nun Son Yemek freskini, anatomi çalışmalarını, Vitruvius İnsanı’nı, Raphael’in yapmış olduğu birçok resmi ve Atina Okulu freskinin detaylı incelemesini modeller, dokunmatik ekranlar ve interaktifler vasıtasıyla öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Sergi, 3 büyük usta üzerinden yola çıkarak 16. Yüzyıl İtalya’sını ve Rönesans’ı anlatıyor. Bu dönemin en önemli keşifleri olan Perspektif, Anatomi ve Ayna sergi içinde farklı deneyimlerle ziyaretçi ile buluşuyor. Bilim ve sanatın iç içe geçtiği bu dönemde hem sanatçı, hem bilim insanı olarak insanlığa sayısız eser bırakan 3 büyük ustanın bu sıra dışı serginin biletlerini sergi mekânında bulunan My Bilet gişesinden ve My Bilet web sitesinden temin edebilirsiniz.

Temmuz ayı boyunca her Perşembe saat 10:00-21:00 arasında hizmet veren serginin giriş ücretleri ise;

ÖĞRENCİ:12TL
TAM: 17 TL olarak belirlenmiş.

Sizi 16. yüzyılın İtalya’sına götürecek bu inanılmaz sergiyi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply