Mini Fuar Otel, İzmir’in Konak İlçesi Kahramanlar Mahallesi’nde; iki hafta kadar önce hem bir yazar hem de tutkulu bir okur olan Gülşah Elikbank tarafından açıldı.

Son derece yaratıcı ve çekici bir fikre hizmet eden otel,  on beş odaya sahip. Her bir oda bize başka bir yazarın dünyasının kapılarını açıyor. Nasıl mı? Yazarların kişisel eşyaları, el yazılarıyla yazılmış metinleri, kişisel fotoğrafları, kitap kapakları ve daha fazlası…  Nereye baksanız; hayran olduğunuz kalemin izleriyle dolu. Örneğin; Ayşe Kulin’in aynası, Buket Uzuner’in kendi işlediği tahta kutusu, Hakan Günday’ın ilk hikâyesini yazdığı daktilosu…

Otel henüz yeni açıldığı için; henüz ancak sözü alınmış birçok özel eşya zamanla bu şirin mekânda kendisine bir yer bulacak. Bu çatı altındayken;  sadece odalarda da değil; resepsiyon ve lobideki her adımınızda da edebiyatın büyüsü tarafından sarmalanacaksınız.

Ayrıca; otelin misafiri olarak hangi yazarı seçerseniz, o yazarla ilgili bir hediye de sizi bekliyor olacak; güzel bir anı kalması açısından hoş bir jest.

Hangi yazarların sizinle olacağını merak ediyorsanız eğer; bu sezonun dostlarını sayalım: Nazım Hikmet, Sabahattin Ali, Rıfat Ilgaz, Ahmet Hamdi Tanpınar, Yaşar Kemal, Sevgi Soysal, Doğan Hızlan, Leyla Erbil, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, Hakan Günday, İnci Aral, Oya Baydar, Nazlı Eray.

Eğer kararsız kaldıysanız ya da size hitap eden birini bulamadıysanız, ileriki dönemlerde de şansınızı deneyebilirsiniz. Ne de olsa; Türk edebiyatı, çok zengin bir yazar yelpazesine sahip ve odalar da her dönem farklı yazarlarla karşımızda olacak. Bütün bunların dışında, söyleşiler ve yazar atölyeleri gibi etkinlikler de sizi bekliyor. Anlayacağınız; İzmirliyseniz ya da oralara yolunuz düşerse, mutlaka kapısını çalmanız gereken bir adres:  Mini Otel.

Leave a Reply