X-Men: Birinci Sınıf

Profesör X’i James McAvoy’un canlandırdığı, Magneto’yu ise Michael Fassbender’in canlandırdığı X-Men:Birinci Sınıf 3 Haziran’da gösterime girdi.Gösterime girdiği hafta büyük ilgi gören X-Men’in son filmi eleştirmenlerden diğer filmlerine gore daha az olumsuz eleştiri aldı. Filmin daha önceki serilerindeki boşlukları doldurması ise seyircilerin aklındaki soru işaretlerini tamamladı.

X-Men serisinin en başından beri Profesör X ile Magneto’nun düşmanlığını izlerken bir yandan da eskiden kalan bir dostluğun izlerini görmüştük. X-Men’in bu filmi ise Magneto ile Profesör X’in güçlerini yeni yeni keşfettiği ve dost olduğu zamanları anlatıyor. Bir grup mutantı yanlarına alarak dünyayı tehdit eden büyük bir düşmanla karşı karşıya geliyorlar. Film Wolverine’in filme giriş anına kadar gidip, o zamana kadar olan olayları akıllardaki soru işaretlerini silecek şekilde anlatıyor.

X-Men:Birinci Sınıf’da James McAvoy , Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence gibi deneyimli isimlerin başrollerini paylaştığı film 132 dakika uzunluğunda ve IMDB’den 10 üzerinden 8.2 puanlamasına sahip. Ayrıca,  X-Men’in uzun zamandır devam eden serisi içinde belki de en çok cesaret gerektiren ve tüm bu zorluklara rağmen büyük bir izleyici toplayan bu filmi kesinlikle tavsiye ederim. Filmin en güzel yanı ise daha once X-Men serisini izlemeyenlerin bile filmi hiçbir eksiklik hissetmeden izleyebilmesi.

İyi Seyirler…

 

Leave a Reply