Bir baharın bitişiyle perdelerini kapatan Ankara Opera Sahnesi bir baharın başlamasıyla perdelerini yeniden açıyor. Devlet Opera ve Balesi’nin Ankara’da kullandığı Leyla Gencer Sahnesi, Cermodern ve Ankara Opera Sahnesi seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor. Geçen sezon birçok başarılı esere imza atan DOB’un 2015-2016 sezonu programı opera, bale, müzikal, çocuk etkinliği ve konser olmak üzere beş bölümden oluşuyor.

indir

 

Türkiye’nin en eski opera merkezlerinden olan Ankara sanatseverler için bu bağlamda ayrı bir önem teşkil ediyor. Cumhuriyet döneminden itibaren özellikle bürokratik kesim olmak üzere ciddi bir seyirci kitlesine sahip Ankara’daki sahneler. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Ankara Opera Sahnesi Ankara’daki sanatseverlerin buluşma merkezlerinden en büyükleri olarak dikkat çekiyor. Bugüne kadar Don Giovanni, Tosca, Hamlet gibi eserleri sergileyen DOB, seyirciler tarafından beğeniyle takip ediliyor. Eserlerin biletleri internet üzerinden alınabildiği gibi temsilden hemen önce gişelerden de temin edilebiliyor. Fakat özellikle çok gişe yapan ünlü eserlerin biletleri ya ilk açıldığı anda bitiyor ya da gişe önlerinde epey kuyruk oluyor. Eseri izlemeye gidip temsilden önce stres dolu dakikalar geçirmek yerine internet üzerinden bilet alınması taraftarıyım. İnternet üzerinden aldığınız biletleri  gösterimden önce gişe görevlilerinden rahatça temin edebilirsiniz.  İlgilenenler için bu sezonun programı yine dopdolu. 2015-2016 sezonu programı şöyle:

Opera

images

Ali Baba & 40

Anne Ben Evleniyorum

Attila

Carmen

Der Zigeunerbaron

Der Freischütz

ı Puritani

Leyla & Mecnun

Yarasa

Bale

harem

2’liBale

Akdeniz Esintisi

Coppelia

Dünya Dans Günü Temsili

Eugene Onegin

Hamlet

Harem

MDT Arda Boyları

MDT Bir Yaz Gecesi Rüyası

MDT Cinderella

MDT Fındıkkıran

MDT Frida

MDT Yanlışların Suçu

Müzikal

BALE

Kanlı Nigar

Çocuk Etkinliği

cocuk-balesi

Aliş & Maviş

Çocuk Etkinliği

Kırmızı Pabuçlu Kız ve Sihirli Müzik

Konser

ANKARA DEVLET OPERA VE BALESI (ADOB) 2008-2009 SANAT SEZONUNU GERCEKLESTIRILEN KONSERLE ACTI. (ANADOLU AJANSI - ILKIN ESKIPEHLIVAN) (20080921)

Açılış Gala Konseri

Güneşin Sesi Mozart

Türk İtalyan Belcanto Gecesi

Kalp Korosu

Cumhuriyet Bayramı Konseri

Atatürk’ü Anma Konseri

Yeni Yıl Konseri 2016

Sevgililer Günü Konseri

Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri

19 Mayıs Konseri

Detaylı bilgi için linke başvurabilirsiniz.

Leave a Reply