Eşsiz sesiyle ve unutulmaz şarkılarıyla, on Grammy ödüllü dünyaca ünlü caz vokalisti Bobby McFerrin, 27 – 28 Mart 2012 tarihlerinde Türkiye’de.

27 Mart tarihinde saat 20:30’da Ankara Congresium’da, 28 Mart tarihinde ise saat 20:00’da İstanbul İş Sanat Kültür Merkezi’nde sahne alacak olan 61 yaşındaki Amerikalı ses virtüözü, ilk olarak “Don’t Worry, Be Happy” adlı parçasıyla 80’li yılların sonunda çok büyük bir çıkış yakalayarak, 1989 Grammy Ödülleri’nde “Yılın Şarkısı” ve “Yılın Albümü” ödüllerini kazandı. Dört oktavlık vokali ve müziğindeki kültür karmaşasıyla bir efsane haline gelen McFerrin, daha sonra Chick Corea, Herbie Hancock gibi müzisyenlerle birlikte çalıştı. Aynı zamanda San Francisco Senfonisi, New York Filarmoni Orkestrası, Viyana Filarmoni Orkestrası ve daha birçok orkestrada konuk olarak orkestra şefliği yapmakta. Bunların dışında ise Vivaldi ve Bach gibi klasik müzik ilahlarının eserlerini üstün bir başarıyla yorumlamasıyla da kendisi, müzik dünyasında “insanüstü” olarak nitelendiriliyor.

Orfeon Oda Korosu ile birlikte, ünlü sanatçılarımızdan, kanun üstadı Tahir Aydoğdu ve Neyzen Bilgin Canaz da Bobby McFerrin’a Ankara’daki performansına eşlik edecekler. Müzikseverlerin, akıllardan çıkmayacak bir müzik ziyafetine eşlik edecekleri kesin.

Eğer siz de 80’lerin ve 90’ların havasını tekrar solumak ve bahara bu muhteşem sesin yaratacağı büyülü bir akşamla merhaba demek istiyorsanız, bu yaşayan müzik efsanesini sahnede görme fırsatını sakın kaçırmayın ve 27-28 Mart tarihlerini bir an önce ajandanıza ekleyin.

Not:28 Mart 2012 İstanbul Konseri biletleri tükenmiştir.

Leave a Reply