kapak

Bazı sesler vardır ki farklıdır. Nadirdir  bu sesler. İçinizi titretir. Gözlerinizi kapatırsınız ve farklı bir dünyaya yolculuğa çıkarsınız. Kimi zaman keyilendirir, kimi zaman hüzünlendirir, kimi zamansa siz bile anlayamazsınız ne hissettiğinizi . Ama siz gibidir. Hayatın tam içindedir.

Birsen Tezerdir işte o seslerden biri de.

İlk Merhaba Birsen Tezer’den

Hüsnü Arkan’ı çok severim çünkü beni Birsen Tezer’le ilk o tanıştırdı. “Hoş geldin” dediler önce bana birlikte. Daha sonra Birsen Tezer “Di Gel Yanıma” dedi. Ve böylece benim BirsenTezer hayranlığım başlamış oldu. Kendimle başbaşa kalmak istediğimde sığındığım ses oldu, melodi oldu bana.

 

İsterseniz onu tanıtayım sizlere diyebilmek, bir çırpıda onu size anlatabilmek, sizlere onu sevdirebilmeyi çok isterdim. Ne yazık ki sözcüklerle kolay değil bu. Dinlemek gerekir, hissetmek gerekir onu.

Kendisinin de herkes gibi doğduğu bir tarih, bir şehir, okuduğu bir okul, çıkardığı albümler, çalıştığı isimler var elbette . Bunlar onu tanımaya yetmez. Onu dinlemeniz gerekir tanımak için.

1İşte size bir fırsat

8 Mart Cuma günü Birsen Tezer, Ankara’da keyifli bir akşam vaat ediyor bizlere. The Big Bus 1982 sahnesinden etkileyici sesi ve yeni çıkan albümünden parçalarla bizlerle olacak. Birsen Tezer’in her konserinde olduğu gibi bir köşeden Erkan Oğur’un, İlhan Şeşen’in ve ya Bülent Ortaçgil’in çıkması ise ihtimaller arasında.

Ben mutlaka orada olacağım, bir köşede “Boşver” diyeceğim.

Sizleri de beklerim.

 

 

Konser biletleri için: http://www.biletix.com/etkinlik/PW901/TURKIYE/tr

Konsere hazırlık için: http://www.youtube.com/watch?v=warOoERy3_w

Leave a Reply