Between The Lines Sergisi İstanbul’da

Yıldızı dünya çapında parlamaya başlayan Avustralyalı sanatçı Reinhard Zich 13 ve 14 Ekim tarihlerinde düzenlenmesi planlanan bir tanıtım sergisinde  eserlerini ilk defa Türkiye’deki sanat severlerin beğenisine sunacak.

Reinhard Zich 1961 yılında Vienna’da doğdu. Sanata olan ilgisi ve yaratıcılığı, gençlik yıllarında annesi tarafından aşılandı. Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra 1985 yılında hem kuliste hem de ekran önünde çalıştığı Roma’ya taşınan sanatçı , La vita e bella ve Karol gibi filmlerde rol aldı. Resim yapmaya 2005 yılında Berlin’de yaşadığı sürede başladı. Reinhard’ın eşsiz tekniği akrilik ve altın varaklamanın kombinasyonundan oluşuyor. Reinhard’ın sanatı;yakın tarih ve çağdaş sanatın yeniden keşfi ve Avrupa ile Asya’nın sanatının özüne bakışına örnek niteliğinde görülüyor. Eserlerinde Osmanlı sanatından izler de barındıran sanatçı, sanat camiasının bilirkişileri tarafından da çağdaş sanat dünyasının yükselen yıldızı olarak adlandırılıyor.

Sanatçı şuan İstanbul’da yaşıyor. ”Çanakkale Savaşı 1915 ” ve ” 8 Saniye” filmlerinde rol almıştır.

Özel bir gösteri salonunda gerçekleşecek sergide tarihin derinliklerinden günümüze kadar dünya çapında yaşanan terörün kurbanlarına adanmış bir başyapıt sergilenecek. Eserinin içine gizlediği mesajla da terörün yarattığı trajediyi ve acıyı tüm çıplaklığıyla izleyiciye aktarmayı planlıyor. Terörün, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada yarattığı trajediyi sanat yoluyla duyurmaya çalışan Reinhard’ı da ayrıca tebrik etmek gerekiyor.

Sergide görücüye çıkacak olan diğer eserler ile çağdaş sanatın Avrupa-Asya füzyonuna alternatif bir bakış getirmek planlanıyor.  Sizleri keşfetmenin güzelliğiyle tanıştıracak bu gizemli sergiyi, imkanı olanların kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

Sergi tarihi ve saatleri:

13 ve 14 Ekim 2015

16:00 –19:00

Sergi mekanı:

Showroom/Atelier ZICH

Halis Efendi Sokak No.4

Moda, Kadıköy-İstanbul

Eserlerinin bazılarını, sanatçının tekniği ve sanatı hakkında ufak bir önbilgi vermesi için buraya koyuyorum. Sergiye gidip eserleri yerinde gören sanat severlerin de Reinhard’ın sanatına kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum.

1c-logical-consequences-w600h400

 

6-shifted-views-1-w600h400

 

unnamed

Leave a Reply