İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi öğrencileri, Cambridge Üniversitesi’nin 2011 IGCSE sınavında dereceye aldı.

İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi Genel Müdürü Prof. Dr. Arif Çağlar, Cambridge Üniversitesi’inin 2011 IGCSE sınavına katılan 75 öğrenciden 9’unun Yıldızlı pekiyi aldığını belirterek, doğuda eğitim alan öğrencilerin uluslararası arenada Türkiye’nin gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, okullarının her geçen gün vizyon büyüttüğünü belirterek, amaçlarının nitelikli gençler yetiştirmek olduğunu kaydetti.

İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi’nin, uluslararası sınavlardan 2. IGCSE sınavındaki başarılarının birçok nedene bağlı olduğunu belirten Çağlar, şunları kaydetti:

“Erzurum’da uluslararası başarıya imza attık. Öğrencilerimizin büyük bir sorumluluk ve özveriyle planlı programlı çalışarak sınavlara hazırlanması her ders yılı gerçekleşen yaz okulları, akademik ve sosyal programlar, okul aile birliği ve velilerin destekleri ve öğretmenlerin övgüye değer çabaları okulumuzu başarılı kılıyor. ”

Okulları bünyesinde ilköğretim bölümü de kuracaklarını duyuran Çağlar, 246 olan öğrenci sayısını bine çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.

Laboratuvar liselerinin eğitimde uygulama konusunda geniş imkanlara sahip olduğunu belirten Çağlar, laboratuvar liselerinde görev alan öğretmenlerin yüksek lisans ve doktora mezunu olduğunu anımsattı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Ahmet Sönmez’de yaptığı konuşmada, çağın insanın yetiştirilmesinde İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi gibi kurumlara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, çağdaş ve uluslararası eğitim tekniklerinin kullanılmasının nitelikli bireyler yetiştirilmesinde son derece önemli olduğunu kaydetti.

Leave a Reply