mutlu-ol-yeter-642x320

Ali Atay, Aslı Enver, Ertan Saban ve Öner Erkan bir arada desem; çoğu kişi oldukça mutlu olur. Dizi desem, komedi olacağını da eklesem; daha da mutlu olur. Bu dediğim doğru çünkü, siz mutlu olun yeter onlar için.

Bu başarılı dörtlü ‘Mutlu Ol Yeter’ dizisi kadrosunda bir araya geldiler. Dünkü ilk bölümden önce kadar yayımlanan fragmanlar, başlarda karikatür takipçilerinin tepkisini çekti. Çünkü bariz bir şekilde; Yiğit Özgür karikatürleri repliklere dökülmüş, birebir canlandırılmıştı. Sosyal medyada “Yiğit Özgür’den espri çalınmış.” diye yankı bulan bu gelişme, dizinin senarist kadrosuna şöyle bir bakılmasıyla halloldu, çünkü ünlü karikatürist Yiğit Özgür’ün ismi tam da oradaydı. Bir karikatüristin dizi senaryosu kadrosunda yer alması beni oldukça heyecanlandırdı, umarım sizin için de bu durum böyledir.

1428591593826

Fragman’a taşınmış Yiğit Özgür’ün bir karikatürü

Bu kadar Yiğit Özgür demişken, kendisinden biraz bahsetmemek olmaz. Yiğit Özgür; bizim gibi Ankara’nın tozunu dumanını yutmuş, Hacettepe Üniversitesi Grafik Bölümü’nü bitirmiş başarılı bir karikatürist. Önceleri Leman ve L-Manyak dergilerinde yazsa da, Penguen dergisine geçtikten sonra özgün ve özgür çizgisiyle adından uzun süre bahsetti. Daha sonra buradan ayrılarak, Uykusuz’un kurucuları arasında yer aldı. İşte çizdikleriyle adından söz ettiren Yiğit Özgür, şimdi de senaryo ekibinde olduğu ‘Mutlu ol Yeter’le adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Dizinin senaryosunda yer alması için artık Leyla ile Mecnun’la birlikte komedinin büyük bir parçası haline gelmiş Ali Atay, Yiğit Özgür’e ısrar etmiş ve bu çabalar da sonuç vermiş görünüyor. Ali Atay, birçok kişi gibi Özgür’e hayran olduğunu da belirtmiş.

Kavak Yelleri, Suskunlar ve Kayıp gibi birçok diziyle bize kendini sevdiren Aslı Enver ise, sımsıcak gülümsemesiyle dizi kadrosunda Zeynep olarak yerini almış.

İki Aile, Organize İşler, Bornova Bornova ve özellikle Yalan Dünya’dan tanıdığımız Öner Erkan ise; Güneş rolüyle dizide. Geçelim Ertan Saban’a, Sultan Makamı, Sağır Oda ve Elveda Rumeli gibi birçok projeyle tanıdığımız Saban, dizide Babür rolünde.

Dizinin tanıtımlarını izlediyseniz eğer, önce yüzünüze bir gülümseme yerleşmiştir, sonra bunlar kahkahalara dönüşmüştür diye tahmin ediyorum. İzlemediyseniz aşağıdaki videolardan bakıp, diziye başlayabilirsiniz. Yiğit Özgür’ün kalemiyle ifade edilmiş çizgiler; başarılı oyuncuların sesleri, mimikleriyle canlılık bulmuş. Genel yorumlarda, insanlar Özgür’ün karikatürlerinin yansıtılmasının çok hoşlarına gittiğini belirtmişler ve şimdiden daha da ilerisini çok merak ettiklerini eklemişler.

Dizide Can’ın (Ali Atay) çocukluk aşkı Zeynep (Aslı Enver) ile evlenme isteğini, önüne çıkan engelleri, dostlukları izleyeceğiz. Şunu da unutmamak gerekir ki, tanıtımlarda Aslı Enver ve Ali Atay’ın uyumu gerçekten izlemeye değeceğinin habercisi; hatta birçok kişiden ‘keşke Leyla’yı Aslı Enver canlandırsaydı’ istekleri gelmiş.

060420151841219241318_2

Tanıtımlarda bir diğer ilgi çeken şey ise; en son dizinin ismi ekranda belirirken; ilk başta ‘Mutlu Öl Yeter’ yazarken sonra bunun ‘Mutlu Ol Yeter’e dönüşmesi; belki de bu, dizinin iki mottosu olacağının habercisi.

Bu; şimdiden eğlenceli, tanıtımlarında tekrar tekrar izleme isteği uyandıran diz,i dün akşam ilk bölümüyle görücüye çıktı. Tanıtımlarda kısa süreli olan gülümsememiz bir bölüm süresine yayıldı. Vaktim olduğunca okuduğum yorumlarda dizinin oldukça eğlenceli olduğunu ve gelecek vaat ettiğini yazan kişilerle aynı fikirde olmak beni mutlu etti. Leyla ile Mecnun’cular ise ikiye ayrılmış durumda. Kimisi bu diziye hemen kaynaştık, bizden oldu artık diye düşünürken; kimisi Leyla ile Mecnun’dan sonra bu dizinin tutmayacağı görüşünde. Bence bu diziye şans verilmeli, ileride özellikle Can ve Babür arasındaki ilişki bizleri daha çok güldürecek gibi duruyor.

İlk tanıtımlar:

https://www.youtube.com/watch?v=WNnHuOXnko0

Leave a Reply