Yaşayan en hızlı adamın hikayesine, imkansızın da ötesine geçmeye hazır mısınız? 18 bölüm ile 1. sezonu yeni tamamlayan The Flash dizisine geç kalmadan başlamalısınız. Diziyi tanıtmadan önce belirtmem gereken bir şey var ki; dizinin çoğu hayranının aksine çizgi romanını hiç okumadım, takip etmedim. Hatta birçok şeyi de diziye başladıktan sonra öğrendim.

flash

Grant Gustin; Barry Allen ve Flash‘ı canlandırırken, başrollerde Jesse M. Lartin (Joe), Candice Patton (Irise) ve Tom Cavanagh (Dr.Harrison Wells) eşlik ediyor.

kadroflashÇocukken annesinin imkansız bir şey tarafından öldürülmesine tanık olan Barry Allen, 22 yaşına geldiğine imkansıza dönüşür. Şehirdeki Stars Laboratuvar’ı, parçacık hızlandırıcının üzerine çalışmaları ile ünlüdür. Parçacık hızlandırıcının çalıştırıldığı günden sonra artık hayat hepsi için farklı olacaktır. Özellikle Barry için! Hızlandırıcının patlaması şehirde herkese farklı etkiler yapmıştır, artık Barry sesten bile hızlıdır. Bu kadar hızlı olduğuna göre; annesinin başına gelen imkansız olayı da çözebileceğine inanır, güçlerini bunu adar. Peki, patlamadan etkilenen ve güçler kazanan tek kişi Barry mi? Tabii ki hayır. Şehir, artık “meta-insan” terimiyle tanışmaktadır. “Meta-insan” ları tespit etmek de, güçlerini kötüye kullananları yakalamak da; artık Barry’in görevidir.

Güçlerini keşfettikçe, annesinin cinayetindeki gizemleri de yavaş yavaş çözmeye başlar. En başından beridir ona yardımcı olan Dr.Harrison Wells aslında kim? Her bölüm, bir sonraki bölümü hemen izleme isteği uyandıran sonlara sahip. Flash’ın hızı kadar olmasa da, göz açıp kapayana kadar bitti ilk sezon.

Grant Gustin’e hayranlığım nedeniyle başladığım dizinin, ‘Arrow’ dizisiyle olan bağlantısını izlerken öğrenmiş oldum. ‘Arrow’, ‘The Flash’, ‘Tomorrow’s People’; birbirleriyle bağlantılı, paralel zamanda farklı yerlerde gerçekleşen olayların anlatıldığı diziler. Arrow ekibini ara sıra ‘The Flash’ta konuk oyuncular olarak izledik, ileriki bölümler de daha da izleyeceğiz gibi. Zaten oyuncular, tanıtım konusunda internet üzerinde birbirlerini sürekli destekliyorlar.

arrow-the-flash-105769

1.sezonun son bölümü Türkiye’de henüz yayınlanmadı ama; ben şimdiden 2. sezonu dört gözle bekliyorum. Size de iyi seyirler diliyorum.

Leave a Reply