VI. İşçi Filmleri Festivali

2006 yılından bugüne tamamen gönüllüleri ile yaşam bulan festival bu yıl altıncısını düzenliyor. Her yıl özel bir temayla yola çıkan festivalin bu yılki teması doğanın yağmalanması ve buna karşı direniş. 1-8 Mayıs tarihleri arasında Ankara, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı devam edecek olan festival daha sonra il il neredeyse bütün yurdu dolaşacak.

Sine-Sen (DİSK), Dev-Sağlık-İş (DİSK), Birleşik-Metal-İş (DİSK), Hava-İş (Türk-İş), Petrol-İş (Türk-İş), Tez-Koop-İş (Türk-İş), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, sendika.org ve halkevleri tarafından düzenlenen festival bu yıl doğanın yağmalanması ve buna karşı direnişler üzerine odaklanacak. Festival, ‘toprağımız, havamız ve suyumuz için doğal olarak direniş’ temasıyla düzenlenecek. HES’lerden siyanürlü altın madenciliğine bu alanda çekilmiş yerli ve yabancı filmler festival izleyicisiyle buluşacak. Festival filmleri listesinde yerli ve yabancı, kurmaca ve belgesel elli film bulunuyor.

Ankara’daki gösterimler Çağdaş Sanatlar Merkezi (Kennedy Cd.), Ankara Barosu Eğitim ve Kültür Merkezi (Yenişehir), ODTÜ Vişnelik Tesisleri (100. Yıl), Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Karanfil Sk.), Kızılırmak Sineması (Kocatepe), Halkevleri Genel Merkezi (Konur Sk.)’nde gerçekleştirilecek. Bütün gösterimlerin ücretsiz olacağı festivalin detaylı bir programına http://festival.sendika.org/arsiv/2011ankaraprogram_2.pdf adresinden ulaşılabilir.

Leave a Reply