Cermodern bu kez tiyatroseverleri;  “Korku Tüneli”,”Disosya” gibi oyunlarda rol alan Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı “Fü” adlı oyunla buluşturuyor. Yönetmenliğini Sami Berat Marçalı’nın yaptığı, yapımcılığını İkinci Kat Tiyatro’nun üstlendiği oyun tek perdelik ve seksen dakika sürüyor. İstanbul’da bu sezon oynanmaya başlayan oyun, Kasım ayında Ankaralıların beğenisine sunulacak.

1411719287Oyunun konusu olarak, birbirinden ayrı iki kardeşin öyküsünü anlatılıyor, Münevver (Mü) ile Füreyya’nın (Fü) öyküsü. Birbirlerinden ayrıdırlar ama sonuçta kardeştirler, ne kadar kızsan da canını feda edecek kadar sever kardeşler birbirlerini. Kardeşlere ek olarak, Füreyya gibi tiyatro tutkunu olan Sibel de dahil olur hikayeye. Daha sonra Sibel’in sevgilisi Erkan… Oyunda, kardeşlik bağının ne demek olduğu kimi zaman esprilerle, kimi zaman hüzünle anlatılıyor.

fü-2-540x335

Usta oyunculardan Serra Yılmaz ve Deniz Türkali başrolleri paylaşıyorlar. Erkan karakterini Aziz Caner İnan, Sibel rolünü ise Canan Atalay oynuyor. Oyunculardan anlıyoruz ki, muhteşem oyunculukların olduğu bir tiyatro oyunu izleyicileri bekliyor. Oyun, 15 Kasım Cumartesi saat 17:00 ve saat 20:00 de yani  aynı gün içinde iki kere sahne alacak. Ayrıca 16 Kasım Pazar saat 17:00’de de Ankaralıların beğenisine sunulacak.

Bilet ücreti öğrenciler için 20 TL, tam bilet ise 50 TL. Oyunun biletleri biletix’ten veya Cermodern gişelerinden temin edilebilir.

Oyunla ilgili diğer bilgiler ise şu şekilde:

“Senden Sonra”
Söz
Sami Berat Marçalı
Müzik
Ozan Tekin
Vokal
Çağ Çalışkur

Proje Asistanları
K.Semih Varol
Melis Öz
Merve Kayaalp
Dekor Tasarımı
Murat Mahmutyazıcıoğlu
Işık Tasarımı
Doğu Akal
Sahne Müziği
Ozan Tekin
Fotoğraf-video
Mehmet Selçuk Bilge
Fotoğraf-afiş
Gizem Bentürk
Ahmet Alp Babür

Not: Yanınıza kardeşinizi alıp gidin, daha anlamlı olur.

İyi seyirler!

Leave a Reply