‘Terminatör 5: Genesis’ten Beklenen Fragman Yayınlandı!

Son yıllarda televizyon ekranlarının en popüler dizilerine imza atan Alan Taylor’un yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Terminator: Genisys’ filminden beklenen fragman nihayet yayınlandı! 

James Cameron’ın yönetmenliğiyle kült filmlerden birine dönüşen Yokedici (The Terminator) her şeye yeni baştan başlayacak. Farklı oyuncular, farklı bir hikaye ve yeni bir yorumla 2015 yılında vizyona girmesi beklenen ve üçlemeye dönüşeceği söylenen filmin yönetmenliğini; Game of Thrones dizisi ve yakında vizyona girecek olan Thor: Karanlık Dünya (Thor: The Dark World) filmi ile şöhret basamaklarını tırmanan Alan Taylor yapıyor. ‘Paramount’ ve ‘Annapurna Pictures’ ortak yapımı olacak filmin senaryosunu Laeta Kalogridis ve Patrick Lussier ikilisi kaleme alıyor. Hikayenin en önemli iki karakterinden biri olan Sarah Connor rolüne; Games of Thrones isimli televizyon serisinde Daenerys Targaryen karakteri ile ünlenen genç aktris Emilia Clarke hayat veriyor. 

Terminator: Genesys için geri dönecek olan efsane oyuncu Arnold Schwarzenegger, geçen günlerde yapım hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Senaryonun okumaları esnasında oldukça mutlu olduğunu belirten aktör, filmin adeta Terminatör 2 (Terminator 2: Judgement Day) gibi hissettirdiğini, bunun muhteşem bir his olduğunu söylüyor ve filmin aynı zamanda yüksek seviyede aksiyon ile beklenmedik özel efektler barındırdığını; hepsinin de üst sınıf olduğunu belirtiyor.

Arnold Schwarzenegger'in çekimler sırasında çekindiği ilk fotoğrafını instagram hesabından yayınladı.

Arnold Schwarzenegger, çekimler sırasında çektirdiği ilk fotoğrafını Instagram hesabından yayınladı.

2009 yılında yönetmen McG’nin kamera arkasına geçtiği Terminator: Salvation‘ın ardından sırtını doğrultmakta zorlanan seri, yepyeni bir hareket noktası da buluyor kendisine. 2029 yılını kendisine başlangıç noktası olarak belleyen seri, gelecekteki savaşların tam göbeğinde, Skynet’in köşeye sıkışmaya başladığı bir dönemde geçiyor. Kyle Reese‘in 1984 yılına döndüğü dönemde, Connor‘ın sadık askerini ise bu defa büyük bir sürpriz bekliyor olacak.

2038820.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx

Geçtiğimiz günlerde, fragmanın öncülü olan çok kısa bir ‘teaser’ ile sinemaseverlerin ağızlarını sulandıran ekip, nihayet detaylı bir fragmanla takipçilerinin karşısına çıktı. Ayrıca filmden yeni bir poster de beğeniye sunuldu!

057802

Hazırlık süreci hala devam etmekte olan filmin gösterim tarihi için yapımcılar 1 Temmuz 2015‘i işaretlemiş durumdalar! Ayrıca filmin devam halkaları, 2017 ve 2018 yıllarında vizyon şansı bulacak. David Ellison’un Skydance adlı şirketi de bu yeni üçlemenin ortak yapımcılığını üstlenecek.

http://www.youtube.com/watch?v=pzpOG4w29Tg

Son yılların en iyi filmleri arasında gösterilecek bir film olacağını düşünüyor ve şimdiden yeni yılda iyi seyirler diliyorum…

 

[box_light]

Kaynakça:

http://www.beyazperde.com/

[/box_light]

 

Leave a Reply