Real Madrid ile başlayan spor kariyeri, bir trafik kazası sonucu felç kalmasıyla sona erince, gün gelip dünyanın sayılı sanatçılarından biri olacağı tahmin edilemezdi Julio Iglesias’ın. İki yıla yakın süreçte felçli halde yatağında kaldığı zamanlarını söz yazmakla geçiren Iglesias, gün gelip başkaları okusun diye yazdığı sözleri kendi okudu ve dünyanın sayılı sanatçıları arasına ismi yazıldı.

Ün kazanmaya başladıkça disiplinini hiç elden bırakmadığını söyleyen müzisyen; önce Cambridge Üniversitesi’nin Hukuk Bölümü’nden mezun olup, daha sonra müzik kariyerine esaslı bir şekilde baş koyuyor. Ayrıca fethetmeyi istediği her ülkenin önce kültürüne kendini aşina etmeye çalışmasıyla ve son derece disiplinli oluşu ile biliniyor. Tekrardan sağlığını kazandığında önce İngiltere’ye gidip İngilizcesini geliştiriyor. Daha sonra Amerika’da ünlü olabilmeyi çok istediği zamanlarda, sürekli onların radyolarını dinleyerek, gazetelerini okuyarak kendisi gibi diğer ünlü olmak isteyenlerin önüne geçtiğini ve Amerika’nın aslında kendisini daha önceden tanıyan İrlandalı, Yahudi gibi birden fazla ırkı barındırdığını fark ettiğini söylüyor Iglesias. İngilizceden sonra İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca şarkı söyleyen; Barbara Streisand, Frank Sinatra gibi müzisyenlerin layık görüldüğü ASCAP ödülünü alan şarkıcı; aynı zamanda “İspanyol Frank Sinatra” olarak da anılmaktadır.

1200x630_267030_julio-iglesias-en-basarili-latin-sanatci

İnsanlara hep hayal kurdurmayı amaçladığını ve sahnede önce kendisini, daha sonra da izleyicileri baştan çıkartarak onları etkilediğini ve büyülediğini söylüyor. 250 milyondan fazla albümü satan Iglesias, en çok satan Latin şarkıcı sıfatıyla da Guinness Rekorlar Kitabı’na giriyor. Kendisiyle ilgili yapılmış ilginç bir tahmine göre de, dünyanın herhangi bir yerinde her 30 saniyede bir, Julio Iglesias şarkısı çalınmakta.

Bir zamanlar felç geçirmiş bacakları onu bırakana kadar sahneyi bırakmayacağını söyleyen müzisyen, son turnesinin ayağı olarak 14 Mart’ta İstanbul Ülker Sports Arena’ya geliyor. Biletlerin Biletix adresinde satışa çıktığı bu konserin, Mart ayının en iddialı ve göze çarpan konseri olacağı şüphesiz.

Leave a Reply