Geçtiğimiz Cumartesi, Anıttepe Leo Kulübü güzel bir etkinliğe daha imza attı. Etkinliğin detaylarına geçmeden önce gelin, Leo‘yu tanıyalım.

Leo, Lion’ların gençlik programıdır

Kelime anlamı olarak ise; liderlik (‘leadership’), deneyim(‘experience’) ve olanak yaratma (‘opportunity’) olgularını içerir. İlk Leo Kulübü, 1957 yılında bir gençlik kulübü olarak kurulmuştur.Fakat bugün de sahip olduğu konseptteki ilk Leo Kulübü, 1963 yılında kurulmuştur.

Leo kulüplerinin genel olarak amacı; 18-30 yaş aralığındaki üyelerine liderlik nitelikleri kazandırmak; bunu yaparken de çevrelerine faydalı olmalarını sağlayarak, maddi değerler dışında, insanlara sevgi, ilgi ve hizmet götürmek gibi manevi değerler aşılamaktır.

Bugün bir Leo olmak demek; kişisel cömertliği ve sorumluluğu geliştirirken, topluma gönüllü hizmet etmek demektir. Bu yüzden Leo’lar; liderlik,deneyim ve olanak yaratma ilkeleriyle, tek bir çatı altında toplanır.

Anıttepe Leo Kulübü

Anıttepe Leo Kulübü

Anıttepe Leo Kulübü de, 29 Kasım Cumartesi akşamı düzenlediği ‘Beer Pong’ aktivitesi ile cezaevindeki kader mahkumu çocukların düzenli olarak sosyal yaşama entegre edilmesi konusuna dikkatleri çekerek, dönemin ilk aktivitesini gerçekleştirdi. Bu yıl 3.sü düzenlenen geleneksel Beer Pong aktivitesine oldukça yoğun bir ilgi vardı. Etkinliğe Ankara’da bulunan bütün Leo kulüpleri katılım gösterdi.

Gecenin sonunda, birinciye ve ikinciye Anıttepe Leo’dan bir hatıra kalması için madalya verildi. Ayrıca gecede dikkat çeken bir başka ayrıntı; etkinliğin Redbull sponsorluğunda yapılmasıydı.

Madalyalar Verilirken

Madalyalar Verilirken

Peki Beer Pong Nedir?

Beer Pong Masa Düzeni

Beer Pong Masa Düzeni

‘Beer Pong’, Amerika kökenli bir oyundur. Takımlar karşılıklı olarak, bowlingteki labut dizilimini anımsatan bir görünümde masa üzerine dizilmiş ve içinde bira duran bardaklara ping pong topu atar.

Amaç, topu bardakların içine sokabilmektir.Topu başarıyla soktuğunuz bardaktaki birayı, rakibiniz içmek zorundadır. Oyun bu şekilde devam ederken; en çok bira içen kaybetmiş olur.

Son olarak yazımı bitirmeden önce, biraz da bu kader mahkumu çocuklarımızdan bahsetmek isterim. Hizmetler mahkum çocuklarımız için çünkü; onlar annelerinden dolayı cezaevlerinde bulunan, hiçbir suçu olmayan; fakat buna rağmen cezaevi dışındaki sosyal hayatı göremeyen, içeride kalmaya mecbur bırakılmış, insan ilişkilerini bile tam öğrenemeyen bireyler. Onları hepimizin çocukları olarak görmeli; sahip çıkarak onları önemsemeliyiz. Kader mahkumu çocuklarımız, aslında bizim geleceğimiz. İşte bu yüzden; Anıttepe Leo Kulübü düzenlediği etkinlikle elde ettiği geliri, çocuklarımızın sosyal yaşama daha kolay entegre olmaları için kullanacaktır.

 

Leave a Reply