Bugün çocukların günü, bugün kendini hala çocuk hissedenlerin günü, bugün; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün, başta ülkemizin çocuklarına sonra da bütün dünya çocuklarına armağan ettiği  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı…

Bugün her günden daha farklıydı çünkü; kutlamalar, özellikle de kalabalık kutlamalar oldukça heyecanlı ve coşkulu geçti. Her okul kendi bünyesinde kutlamalar düzenlese de, bir de her sene olduğu gibi daha büyük çaplı kutlamalar oldu. Farklı şehirlerde, farklı mekanlarda kutlanılan 23 Nisan Ankara’ da da  herkese ve her zevke uygun etkinliklerle kutlandı. Peki neler vardı? Ne gibi etkinlikler düzenlendi?

İşte Ankara’ nın vazgeçilmezleri olan alışveriş merkezlerinin etkinlik listeleri;

Eskişehir yolu üzerinde bulunan Armada Alışveriş Merkezi’nde etkinlikler 10:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. İçerik olarak ise oldukça eğlenceli;

EtkinlikResim-FizikselKostümlü fotoğraf çekimi,

Anadolu Ateşi Dans Akademisi Gösterisi,

Sihirbaz şovları,

Balon şovları ve daha birçok etkinlik çocuklar için hazırlanmış.

EtkinlikResim-Fiziksel-1Gelelim Panora Alışveriş Merkezi’ne; Mickey Ve Minnie hayranları Panora’ ya! Etkinlik  12:00-19:00 arasında sürmektedir.

Ankara’ da yeni açılan Next Level AVM, tatlı çocuk karnavalı ile sevimli ve mutlu çizgi film karakteri “Arı Maya”19 – 27 Nisan tarihleri arasında Ankaralı çocuklarla buluşturuyor. Etkinlik 12:00-18:00 saatleri arasında düzenlenecek.arc4b1-maya-1

Ve çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden biri olan CYMERA_20140423_143121Pepee Taurus’ ta. Fakat 23 Nisan’ da Ankara Ritim Korosu’na ev sahipliği yapacak olan Taurus, Pepee’ yi 26 – 27 Nisan tarihleri arasında ağırlayacak.

Bildiğimiz gibi çocuklar, eğlenirken aslında bir yandan da eğitilir. İşte bunun en güzel örneklerinden bir tanesi yine Ankara’ da.

CYMERA_20140423_143053“Pır Pır ve Zır Zır” Oyunu Çocuklara “Güvenlik” kavramını anlatacak.

Açıklamasında ise şunları belirtiyorlar;

Securitas, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenleyeceği öğretici ve eğlenceli tiyatro oyunu ile çocuklara güvenliği anlatacak.

Gelecek nesillerin “güvenlik”  konusunda farkındalığını arttırmak amacıyla yaratılan “Pır Pır Ve Zır Zır” karakterleri, bireysel güvenliğin sağlanmasına yönelik tüm eğitici mesajları, sahneleyecekleri eğlenceli tiyatro oyunu ile çocuklara aktarıyor.

Çocuklar için hem faydalı hem de eğlenceli olan etkinlik Kentpark AVM’de, saat 12:00 – 18:00 arasında sizleri bekliyor.

Son olarak ise alışveriş merkezleri dışında düzenlenen Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ve TRT Ankara Çocuk Korosu – 23 Nisan Konseri etkinliğine değinmek istiyorum.

1323068_130420479015844763114_Original

Ankara Devlet Opera ve Balesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara’da çok özel bir etkinlik gerçekleştirecek.

2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) ve TRT Ankara Çocuk Korosu, Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Bölümü’nün performanslarıyla, Ankara Arena Spor Salonu’nda olacak.

 

Bugün Ankara’ da bu etkinlikler ve bunlara benzer etkinlikler düzenlendi ve düzenlenecek. Eminim ki çocuklar eğlendi ve bugünün önemini kavradılar. Tekrar hepimizin Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Son olarak yazımı M.Kemal Atatürk’ün çocuklara söylediği bir sözle bitirmek istiyorum.

CYMERA_20140423_140901

 

Leave a Reply

1 comment

  1. Recep Altin

    Çok güzel bir yazı. Tam da hedef kitleyi bulmuş bir yazı. Günün anlam ve önemini belirten bir yazı. Tebrikler kızım.